Vybírejte sluneční brýle podle tvaru obličeje

Zdroj: Pixabay.com

Také vždy zvažujete, jaké brýle by se k vašemu obličeji hodily nejvíce? V obchodě si říkáte, že takhle by to šlo, ale doma zjistíte, že v žádném případě. I přestože jsou pilotky stále v módě, ne každé z nás sluší.

Brýle je nutné vybírat podle tvaru obličeje, pokud tak máte kulatý obličej, rozhodně se vyvarujte kulatým brýlím. Stejně tak hranatému obličeji nikdy neudělají dobrou službu hranaté brýle.

obličeje

Kulatý obličej

Pokud máte kulatý obličej, pak zelenou rozhodně dejte obdélníkovým brýlím, pilotkám nebo tzv. cat-eye a wayfarer. Daleko se však raději držte od kulatých brýlí a tlustých obrouček.

Zdroj: Zoot.cz
Zdroj: Zoot.cz

Hranatý obličej

Majitelkám hranatých obličejů skvěle padnou obdélníkové brýle, pilotky, cat-eye a wayfarer. Obloukem by se však měly vyhýbat hranatým i oválným brýlím a vhodné nejsou ani tlusté vrchní obroučky.

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Zoot.cz

Srdcový obličej

Je-li tvar vašeho obličeje srdcovitý, potom vsaďte na brýle kulaté, oválné, obdélníkové nebo čtvercové. Dobře budete vypadat i s brýlemi wayfarer či s pilotkami. Vyvarovat byste se měly tlustým vrchním obroučkám a jakémukoliv bohatě zdobenému hornímu rohu brýlí. Dobrou službu vám neudělají ani tzv. cat-eye.

Zdroj: Zoot.cz
Zdroj: Zoot.cz

Oválný obličej

Pokud se pyšníte oválným obličejem, pak si můžete pogratulovat. Vám totiž budou sedět téměř všechny typy brýlí.

Zdroj: Zoot.cz
Zdroj: Zoot.cz

Latest Posts

Nenech si ujít