Unavenost – co na únavu?

Zdroj: Pixabay.com

Nic se vám nechce, nálada pod psa, celé tělo bolí – pravděpodobně je to toho na vás už moc a zmohla vás únava. Vadí vám to a chtěli byste se cítit svěže a jako znovuzrození? Není to složité a tento článek vám to dokáže! Přinášíme hned několik super tipů, které vám pomohou únavu zahnat, a to bleskově rychle!

Varování – únava může být i příznakem vážné choroby

Ještě než vám prozradíme, jak se dá únava a ospalost rychle odstranit, chceme vás upozornit na jednu velmi důležitou věc. Je třeba si uvědomit, že únava může být sama o sobě příznakem poměrně závažných chorob. Je například jedním z hlavních projevů anémie (chudokrevnosti). Patří také mezi hlavní příznaky mononukleózy – tato nemoc se nejčastěji objevuje u mladých lidí cca do 25 let. Typická je také pro celou řadu psychických onemocnění – hlavně pro deprese a pozor – může být i doprovodným projevem rakoviny. Pokud jste tedy unavení často a bez zjevné příčiny, raději zajděte k lékaři o svých problémech mu řekněte.

Táhneme do boje!

Únavu nejlépe vyléčí odpočinek. dejte si ale pozor na to, aby byl dostatečně dlouhý – nesmí být ani příliš krátký. Pro relax v pohodně tělu postačí i dvacet minut. Pokud byste relaxovali dlouho, tělo by si na nic nedělání zvyklo a stav by se jen horšil. Proti únavě výborně pomáhá jídlo a pití. Je důležité, aby byla vaše strava bohatá na vitamíny a minerály. Dopřávejte si proto každý den dávku ovoce a zeleniny a nejezte tučná a smažená jídla. Pokud potřebujete únavu rychle zahnat, „slupněte“ nějakou malou sladkost nebo energetickou tyčinku.

Musíte si stanovit pevný režim

Pokud se chcete únavě vyhnout, musíte znát možnosti vašeho těla. Rozhodně se nesmíte přepínat a dělat věci, které vás nadměrně vyčerpávají a to jak fyzicky, tak psychicky. Proti únavě je možné paradoxně bojovat i pohybem. Pokud totiž budete pravidelně cvičit, vaše tělo se posílí a budete tak mít mnohem více energie.

Latest Posts

Nenech si ujít