Trendy košile bude hitem letošního léta

Zdroj: Pixabay.com

Košile jsou oblíbené a stále se vrací do módy. Patří mezi nejuniverzálnější kousek oblečení. Málo kdo ale ví, že košile je součástí šatníku už od 15. století. Tehdy však ještě v podobě spodního prádla. Dnes jsou ale košile základem každé garderoby, a to nejen u mužů, ale i žen.

 

Je libo denim v odstínu světlém nebo tmavém?

Heslem letošního léta je džínovina. A to ve všech podobách. Je vhodné se naučit kombinovat denimovou košili, protože právě ta je základem letního outfitu. Prvky denimu využila pro své letní kolekce většina světových módních značek. Tommy Hilfiger přišel s modelem sešitým snad s celou škálou barev denimu, Dior zase vsadil kartu na tmavší odstíny modré. Skvělá kombinace denimové košile je například s černými legínami nebo se sukní.

BRAVO CONSULTING, s.r.o.
BRAVO CONSULTING, s.r.o.

Džínové kraťasy nevyjdou z módy snad nikdy. Letos jsou hitem v kombinaci s jednoduchou bílou košilí. Právě zde ale může nastat kámen úrazu. Jak denimové, tak bílé košile sice hezky vypadají, ale můžou nadělat více škody než užitku, protože neupravená košile kazí výsledný dojem sebelepšího outfitu.

I etiketa přísně odsuzuje upadnutý knoflíček od košile. V některých případech může taková situace zapříčinit až zničenou reputaci,“ radí Tomáš Petrů ze společnosti BRAVO CONSULTING.

Tip: Také vás košile odrazují kvůli nespočtu knoflíčků, které se často trhají. Švédská průmyslová designérka Karolina Räntfors vymyslela geniální zlepšovák v podobě malé pomůcky zvané TIC. Ta se vejde do každé kabelky a během pár vteřin dokáže pomocí jednoduchých pohybů přišít knoflík trvale na své místo. Bez jehly a nitě, bez starostí, košile je zase dokonale upravená.

Zdroj: Zoot.cz
Zdroj: Zoot.cz

Nebojte se kombinovat mužský styl s výrazným líčením

Módní bible, časopis Vogue, vyhlásil na letošní léto 20 hlavních módních trendů. Mezi nimi také uhlazenou eleganci v podobě pánských střihů košilí, sak a kalhot. Rafinované kostýmky předvedl Chanel, Jean Paul Gaultier nebo Saint Laurent. Nezapomeňte ovšem zdůraznit své ženské přednosti a nebojte se proto upnutých střihů, odhalených dekoltů a dalších prvků. Vyzkoušejte asymetrické košile, které odhalují jedno rameno nebo rafinované řasení tak, jak jsme ho mohli vidět na přehlídce Sonie Rykiel.

Tip: Zejména v kombinaci s pánskými střihy nesmíte zapomenout na výrazné a ženské líčení. Dokonalý vzhled vytvoříte díky výrazným rtěnkám. Letos jsou v kurzu tmavé odstíny fialové, oranžové a rudé. Oči pak můžete ponechat „nude“ a zvýraznit je jen pomocí řasenky.

Zdroj: Zoot.cz
Zdroj: Zoot.cz

Khaki barva i námořnický styl jsou stále v kurzu

Před více než 40 lety se na přehlídkových molech objevil nový trend – khaki. Typická zelená barva, volnější střihy a vrstvení jsou pro khaki trend charakteristické. Letos ho oživil například Marc Jacobs nebo Ralph Lauren. Základem celého outfitu je pochopitelně khaki košile ideálně doplněná o klobouk.

Módní barvou pro letošní léto je modrá nejenom v kombinaci s denimem. Na přehlídková mola ji vynesl Marc Jacobs nebo Lanvin v duchu námořní plavby. Léto 2015 se nese také ve znamení námořní tematiky. Bílé košile překryté typickými námořními saky nebo košile v barvě moře jsou proto stále trendy, a to především v kombinaci s bílými kalhotami nebo sukněmi.

Tip: Dojem námořní plavby vneste i do svých vlasů. Letos se uchytil trend „mokrých kořínků“. Docílíte ho tak, že pomocí hřebene a gelu rozčešete prvních pár centimetrů vlasů od hlavy. Zbytek vlasů pak nechte volně spadené podél obličeje, nebo je sepněte do culíku.

Zdroj: Zoot.cz
Zdroj: Zoot.cz

Latest Posts

Nenech si ujít