Těšíš se na The Hunger Games?

Zdroj: Pixabay.com

Už se jenom párkrát vyspíme a do kin vtrhne fenomén posledních let The Hunger Games. 21. listopadu 2014 se všichni vrátíme do dystopického Panemu. Dvanáctý kraj neexistuje, Peeta je pryč a revoluce dosahuje svého maxima. Tentokrát už to nebude hra, ale válka!

Když se filmaři v posledních letech rozjeli s trendem dělit knižní předlohy do několika filmů (viz Harry Potter, Divergence, Twilight, Hobit) nemohly tomu uniknout ani Hladové hry. Vidina většího zisku zakalila Hollywoodu mysl a tak nám zanedlouho přichází do kin KNIŽNÍ poslední, ale FILMOVÝ předposlední díl nesoucí název Mockingjay (Síla vzdoru). Epického finále se dočkáme o rok později.

To neznamená, že by bylo ticho po pěšině. Celý rok se nese v duchu trailerů i pomalém odhalování obsazení stěžejních postav. Jako vždy se můžeme těšit na oscarovou herečku Jennifer Lawrence, krasavce Liama Hemswortha, filmového veterána Donalda Sutherlanda nebo charismatického Sama Claflina v roli všeobecně oblíbeného  Finnicka Odeira. Nováčkem je Julianne Moore v roli diktátorské prezidentky Třináctého kraje Almy Coinové nebo herečka Stef Dawson, která si střihne roli Annie, Finnickovi přítelkyně. Tajemství se vznáší nad postavou Plutarcha Heavensbeeho, jehož představitel, Philip Seymour Hoffman, během natáčení zemřel na předávkování drogami. Nechme se překvapit, jak si s tím režisér poradil.

[vsw id=“3PkkHsuMrho“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

V nedávné době se potvrdili spekulace, že soundtracku bude tentokrát vévodit novozélandská zpěvačka Lorde se songem Yellow Flicker Beat. CD bude k dispozici již 18. listopadu.

Podle odhadů se má Mockingjay stát nejvýdělečnějším filmem pro rok 2014. Osobně s tím nemohu souhlasit, neboť měsíc na to přijde do kin závěrečný díl Hobita, který zastíní i ty největší hitovky tohoto roku.

Trilogii The Hunger Games napsala americká spisovatelka Suzanne Collins. Inspirací jí byl jeden znuděný večer, kdy se dívala na televizi a přehazovala programy mezi zprávami o válce a reality show. Nevšední příběh s ostrou kritikou společnosti si vysloužil uznání známých osobností i celého světa. Hladové hry byly přeloženy do 37 jazyků. O české vydání se postaralo nakladatelství Fragment!

Nechť vás vždy provází štěstěna!

Latest Posts

Nenech si ujít