STOP šedivým vousům! Jak získat opět přirozenou barvu plnovousu i strniště?

Šediny netrápí jen ženy a rozhodně nejsou doménou jen věkově starších lidí. První stříbrný vlas se může objevit už před dvacátým rokem. Šedivět většinou začínají dříve muži než ženy, a právě muži se také často potýkají nejen s šedinami ve vlasech, ale i ve vousech. Jak se zbavit šedivého plnovousu?

Za šedinami stojí řada faktorů, mezi ty nejčastější patří stres, špatné stravovací návyky, kouření a geny. Zatímco první tři zmíněné faktory lze alespoň částečně ovlivnit, na geny jste krátcí. To ale rozhodně neznamená, že se musíte s šedinami smířit, naštěstí dnes na trhu existují možnosti, které vám s problémem pomohou zatočit.

Proč vlasy šednou a jak šednutí zabránit?

Lidský vlas i vous má svou přirozenou barvu, která se postupem času vytrácí a začíná šednout. Za šedivěním stojí buňky ve vlasových koříncích zvané melanocyty, které produkují barvící pigment. V průběhu let ale pigment ztrácí na síle, pracuje pomaleji, nepravidelně a mnohdy se jeho funkce úplně zastaví. Proto se vedle přirozeně zabarvených vlasů a vousů začínají objevovat i ty stříbrné.

Pokud se nechcete s tímto stavem smířit, aplikujte ke kořínkům přípravky na odstranění šedin. Kvalitní přípravek typu Reparex na bradu a vousy nebo Reparex pro muže se dostane dovnitř kořínku a opět rozjede funkci pigmentu, díky čemuž vousy i vlasy znova začnou přijímat svou původní barvu.

Přípravky na odstranění šedin jsou mnohdy lepším řešením než barvy. Důvod je prostý, barvou zakryjete následek, ale neřešíte příčinu, jakmile vousy jen trochu poporostou, opět na vás v zrcadle vykouknou šedé odrosty. Vždy proto raději dejte přednost přípravkům určeným na šedivé vousy před klasickými barvami, ty vám lépe poslouží i v případě, že se budete chtít zbavit šedivého strniště na bradě.

Je možné šedivění zpomalit?

Některé studie poukazují na to, že šedivění lze zpomalit, kromě přípravku na odstranění šedin si tak posviťte také na látky typu kofein a niacinamid, které se pyšní protistárnoucími vlastnostmi. Pomoci by vám mohla i čínská bylina Fo-Ti, která má pozitivní vliv na pigmentaci našich vlasů a vousů. Doporučována je pak také důkladná péče, správné stravovací návky a dostatek vitamínů na posílení . Poslední možností pak může být i laserová terapie.

Latest Posts

Nenech si ujít