Správná chůze na podpatcích

Nedávno si moje kamarádka posteskla, že byla v obchodě, kde si chtěla koupit boty na vysokém podpatku, ale že se na nich nedokázala ani udržet natož na nich chodit. Tohoto problému jsem si už dávno všimla, české ženy se bojí nosit podpatky a nebo ty co je nosí na nich většinou neumí chodit. Proto bych dnešní článek věnovala správné chůzi na podpatcích.

Začátečnice

Pro úplné začátečnice bych doporučovala výšku podpatku maximálně 6 cm, je jen na vás jaké boty si vyberete zda na jehlovém podpatku, klínu, platformě, ale co je nejdůležitější musí to být pevné boty! Noha by se v nich neměla pohybovat. Velkou pozornost věnujte také velikosti. Mějte na paměti, že některé boty se vytahují a pokud si koupíte o něco větší pár s tím, že se rozdíl ztratí, noha by z vašeho nového úlovku mohla vyklouzávat. Pokud už jste úspěšně zakončily nakupovací maraton a máte své vysněné boty doma, můžete vyrazit trénovat.

Zdroj: advice.invitationsbydawn.com
Zdroj: advice.invitationsbydawn.com

Trénink v soukromí

První krůčky nacvičujte doma, získáte jistotu a nové boty alespoň trochu rozchodíte. Dobré je také chodit před zrcadlem. Poté, co si budete trochu jisté v kramflecích, zkuste si párkrát elegantně sejít schody. Pokud jdete nahoru po schodech, choďte zásadně pouze po špičkách, nikdy neklaďte na schod i podpatek, předejdete tím pádu. Dolů ze schodů choďte pomalu a „ bokem“. Nevstoupejte však na celou nohu, ale našlapujte pouze na přední část boty. Není ostuda se přidržovat zábradlí, případně partnera. Pokud mají vaše boty kovové nebo plastové patníčky nechte si je vyměnit za gumové, které tolik nepodkluzují.

Jak na to

Chůze na vysokých podpatcích není těžká, jde o zvyk. První čeho byste se měly vyvarovat je tzv. „modelovské“ chůzi. Chůze modelek neboli catwalk je v běžném životě téměř nemožná. Modelky dávají nohu přes nohu, dělají moc dlouhé kroky a nám běžným ženám brání spousta faktorů v této chůzi, ze všeho nejvíce terén a v České republice velice oblíbené kočičí hlavy.

Na podpatkové chůzi je nejdůležitější rychlost a délka kroků. To vše bych shrnula do jednoduché rovnice: malé krůčky + pomalá chůze = více sexy! Pokud budete dodržovat toto pravidlo, budete opravdu působit sexy a dodá vám to na sebevědomí. Nezapomeňte ani na správné držení těla! Hlavu mějte vzhůru, ramena dozadu, vypnutý hrudník a bokům dejte volnost. Jen tak se budou pohybovat do rytmu vaší chůze. Vyzkoušejte si chůzi na různých površích. Na trávníku, ale třeba i dlažebních kostkách, kde musíte přenést váhu na špičky. Zabráníte tím zlomení podpatku, ale i možnému pádu. Kolena by při správné chůzi na podpatcích měla být propnutá a rovná. Pokrčenými koleny si akorát přivodíte bolesti zad a navíc taková chůze nevypadá vůbec pěkně. Došlapujte nejdříve na špičku a až poté na patu. Váhu mějte vždy na přední noze. Tím se vám podaří daleko rovnoměrněji rozložit hmotnost a získáte lepší stabilitu.

Zdroj: happyinmyhavaianas.com
Zdroj: happyinmyhavaianas.com

Nezbytné pomůcky

Pokud nechcete dopadnout jako Popelka, které o půlnoci vyklouzla noha ze střevíčku, vystříkejte si lodičky antibakteriálním sprejem s nanostříbrem. Po něm vám noha nebude v botách nepříjemně klouzat. Sprej také zabrání nepříjemnému pachu. Proti klouzání nohou pomohou také gelové polštářky pod prsty. Pokud si chcete ulevit od bolesti předem, vyzkoušejte vložky. Koupíte je volně v obuvi nebo lékárně a k dostání jsou i speciální vložky do lodiček. Je to dostupná záležitost, kterou můžete udělat něco pro své zdraví a pohodlnou chůzi.

Citát na závěr, Marilyn Monroe prohlásila:

„Nevím, kdo vymyslel podpatky, ale ať už to byl kdokoli, všechny mu hodně dlužíme.“ A tento výrok je bezesporu pravdivý. Podpatky jsou jedním z nejdůležitějších doplňků každé ženy.

Zdroj: mirror.co.uk
Zdroj: mirror.co.uk

Latest Posts

Nenech si ujít