Růžové drahokamy jako balzám pro romantickou duši. O jakém sníte vy?

Je něžná, romantická, ženská, evokuje zahradu plnou rozkvetlých květů, lásku, někdy až dětskou nevinnost a čistotu. Řeč je samozřejmě o růžové barvě. V módě bychom to s ní ale neměli přehánět. Skvělý způsob, jak ji začlenit do garderoby, je pořídit si růžový doplněk, třeba šperk s růžovým drahokamem. S jakými kousky v této sladké barvě se můžete nejčastěji setkat a podle čeho si vybrat ten svůj?

Pohádkový prsten s morganitem

Tento okouzlující drahokam se v posledních letech těší velké popularitě. Vyznačuje se jemnými odstíny pastelové růžové až růžovo-oranžové, lososové barvy. Morganit patří do rodiny berylu, podobně jako smaragd nebo akvamarín. Objeven byl teprve v roce 1910 na Madagaskaru a pojmenován po J. P. Morganovi, významném bankéři a sběrateli drahých kamenů.

V současnosti se prosazují zejména zásnubní prsteny s morganitem. Něžné růžové tóny morganit předurčují k tomu, aby se stal zajímavou alternativou diamantu. Z hlediska tvrdosti se pohybuje v rozmezí 7,5 až 8, což mu zaručuje vysokou odolnost. Stěžejní výhodou morganitu je jeho cena, která je oproti diamantu násobně nižší, což umožňuje budoucí nevěstě splnit si sen o prstenu s velkým kamenem. Morganit si dobře rozumí s bílým, žlutým i růžovým zlatem. Obzvláště poslední varianta je prostě neodolatelná.

Morganit bude tím pravým kamenem pro vás, pokud chcete lehce zvýraznit ženskost a hledáte šperk, který s vámi spíše splyne, než že by poutal veškerou pozornost na sebe. Morganit vyniká svým leskem, ale barevně není tak výrazný. Šperk s morganitem proto působí velice decentně a elegantně.

Podívejte se v naší fotogalerii, jak růžové šperky sluší .

Halo prsteny z bílého zlata s diamanty a morganitem, zdroj: klenota.cz

Šperk s růžovým safírem vám pomůže zazářit

Dalším méně obvyklým drahokamem, který se pyšní různými tóny růžové, je růžový safír. Ještě v nedávné době byl na trhu tento druh safíru velmi raritní, což se změnilo s objevením naleziště na Madagaskaru. Barva růžového safíru se pohybuje na škále od světle růžové až po zářivou tmavě růžovou. Jeho hodnota je určována podle jeho čistoty; intenzita barvy až tak zásadní roli nehraje. Největší poptávka je po světlejších safírech, které se přibližují podobě růžového diamantu.

Růžový safír je skvělou volbou pro ty, kdo hledají vzácný a jedinečný kámen, který upoutá na první pohled. Oproti diamantu je cenově dostupnější.

Náhrdelník z bílého zlata s přívěskem s růžovým safírem, zdroj: klenota.cz

Světovým rekordmanem je růžový diamant!

Kolem jednoho růžového drahokamu se točí i děj slavného filmu Růžový panter s Peterem Sellersem a Claudií Cardinaleovou v hlavních rolích. Růžový diamant z tohoto filmu je fiktivní, ovšem podobní růžoví panteři se vyskytují i v reálném světě dnešní doby. Jedním z nich je diamant pojmenovaný The Winston Pink Legacy. Je to aktuální držitel aukčního rekordu v ceně za karát. Konkrétně se jedná o částku 2,6 milionu za karát, tedy celkem 50 milionů dolarů za kámen (více než 1 miliarda korun).

Růžový diamant je luxusní drahokam vhodný pro ty nejnáročnější. Šperk s ním lze rozhodně vnímat i jako investici.

Turmalín má mnoho tváří

Turmalín je široké veřejnosti nepříliš známý šperkový kámen. V přírodě se vyskytuje téměř ve všech barvách. Jeho růžová až růžovofialová verze se nazývá rubelit. Turmalín je výjimečný pro svůj pleochroismus, což znamená, že se kámen jeví jako vícebarevný při pohledu z různých úhlů.

Šperk s turmalínem si oblíbíte, pokud dáváte přednost sytějším barvám v tlumenějších tónech. Získá si vás také jeho schopnost opticky měnit barvu. To zaručí, že vás jen tak neomrzí.

Růžové safíry, zdroj: klenota.cz
Náušnice pecky z bílého zlata s morganitem, zdroj: klenota.cz
Prsten z bílého zlata s diamanty a turmalínem, zdroj: klenota.cz
Prsten z růžového zlata s diamanty a růžovým safírem, zdroj: klenota.cz
Prsten z růžového zlata s diamanty a morganitem, zdroj: klenota.cz

Latest Posts

Nenech si ujít