Rebelský grunge styl pro odvážné

Když se v 90. letech lidé oblékali do flanelových košil, roztrhaných džínů a různě potištěných triček, jen málokdo tušil, že se tento neupravený a rebelský způsob oblékání ještě někdy vrátí. Stalo se.

Grunge styl, jak módní odborníci tento trend nazývají, se stal zcela jednoznačně tím nejdiskutovanějším a zároveň nejkontroverznějším stylem této sezóny. Přehlídková mola sklízí hlasité ovace a americké celebrity těmto outfitům nedokážou odolat.

I přesto možná nabýváš na dojmu, že tyto „ošoupané“ kousky ve tvém šatníku můžou chybět. Je to zcela logické. Grunge styl vyžaduje jistou dávku odvahy a kuráže. Nikdo ti však nenařizuje vypadat od hlavy až k patě jako člověk, jenž se zapomněl v době Kurta Cobaina. Dnešní móda dovoluje ledasco včetně míchání stylů. Pro osvěžení šatníku ti tak stačí jeden grunge prvek. Který to bude?

Kostkovaná košile

Jedním z těch klíčových rebelských kousků je právě kostkovaná košile a to nejlépe červené barvy. Skvěle se kombinuje jak s černými tak i hnědými botami či kabelkou. Ať už košili zastrčíš do kalhot nebo ne, oblečeš si k ní svetr nebo třeba blejzr, pravděpodobnost úspěchu je zaručená.

Zdroj: media-cache-ec0.pinimg.com
Zdroj: media-cache-ec0.pinimg.com

Boty s hroty

Snad v každém obuvnictví narazíš na široký sortiment bot, které jsou alespoň z části posázeny cvočky nebo hroty. Nejedná se o žádné punkerské oddělení, ale o obuv ovlivněnou posledními trendy. Vůbec se neboj takovéhle boty zkombinovat například s květovanými šaty.

Zdroj: media-cache-ec0.pinimg.com
Zdroj: media-cache-ec0.pinimg.com

Potrhané džíny

Máš-li nějaké staré džíny, v nichž už nevidíš potenciál, zapoj svou zručnost a lehce je nůžkami prostříhej, nitky vytahej nebo je zkrať do délky kraťasů – ty patří společně s černými punčochami též do správné výbavy „grungerů“. Zde máš video pro inspiraci.

[vsw id=“zh_IHGldu5A“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

Viditelné doplňky

Velké prsteny, masivní náhrdelníky a jiné rockové šperky patří k povinné výbavě tohoto podzimu. U grunge pak převážně ve stříbrné. Chybou rozhodně nebude, pokud svůj celkový look zviditelníš černým kloboukem, buřinkou nebo tzv. beanie čepicí, jež se hodí k libovolnému typu svrchnímu oblečení – od kožené bundy či parky až po klasický podzimní kabát.

Zdroj: media-cache-ec0.pinimg.com
Zdroj: media-cache-ec0.pinimg.com

Latest Posts

Nenech si ujít