Každá žena je jedinečnou osobností. Že jim nemůže všem slušet stejný šperk? Perly vám obratem dokáží, že to není pravda. Chtěla jste alespoň jednou ve svém životě snídat u Tiffanyho?

Náušnice s perlou vyčarují pocit luxusu, i když k nim zrovna nemáte na sobě malé černé. Slušet vám budou i „v civilu”, kdo říká, že si je nesmíte vzít třeba k džínám? Unosíte je v osmnácti stejně dobře jako v šedesáti, a to zejména s bílými kovy, stříbrné náušnice s perlou působí žensky a sofistikovaně a jsou velmi univerzální. Zkrátka vás budou doprovázet dlouho. Tedy, jen pokud se o ně budete patřičně starat.

Pravé perly se především vyznačují oproti svým umělým protějškům nezaměnitelným leskem. O ten je můžete poměrně snadno připravit. Rozhodně si neaplikujte oblíbenou vůni tehdy, když už máte na sobě perlové náušnice. Hrozí, že parfém je nenávratně zničí! Perly patří až jako závěrečná tečka veškeré kosmetice, oblečení i make-upu.

Jsou náchylné na mechanické poškození, takže byste je rozhodně měly skladovat tomu odpovídajícím způsobem. Máte je pečlivě uložené v měkce vystlané krabičce nebo sáčku, abyste je nezničila, moc je nenosíte a šetříte je na speciální příležitosti? Děláte chybu. Prospívá jim kontakt s vaší pokožkou, který perlám navrací přirozenou vlhkost. Pozor na jejich nošení spolu s ostatními šperky, libujete-li si ve velkém množství ozdob nejen z drahých kovů, můžete je odřít, neboť vrstva perleti je velmi křehká.

Tyhle vzácnosti samozřejmě nepatří ani k úklidu, vadí jim chemikálie, jsou citlivé na působení horka a neprospěje jim i pot, takže byste je měla odložit při sportu, jinak mohou ztratit lesk.

Perlám to stejně nejvíce sluší jako solitérům, aby mohla dostatečně vyniknout jejich něžná krása. Dopřát byste jim měla maximálně jemnou lázeň v mýdlové vodě. Pokud si šperk od něčeho zašpiníte, na čištění svépomocí urychleně zapomeňte a vyhledejte zkušeného klenotníka.

Komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..