Operace prsou: Co vás čeká na konzultaci? Jak probíhá operace? A jak vybrat správný implantát?

Nad plastickou operací prsou přemýšlí čím dál více žen. Některým se nelíbí jejich tvar, jiné jsou nespokojené s velikostí či asymetrií a najdou se i takové, které trápí pokleslá či prázdná ňadra. První pochybnosti o vlastní dokonalosti přichází už v pubertě, reálné kroky k vysněnému hrudníku se ale obvykle začínají realizovat až v pozdějším věku. Jak probíhá operace prsou? Jaké zvolit implantáty? A s jak dlouhou rekonvalescencí počítat?

Pro většinu žen, které podstoupí operaci prsou, jsou nová ňadra dlouholetým splněným snem. Díky nim se cítí ženštěji, sebevědoměji, krásněji a hlavně se mají více rády. Pojďme se tedy podívat, jak probíhá cesta k lepšímu já.

Co vás čeká na konzultaci s plastickým chirurgem?

Každé operaci by měla vždy přecházet důkladná konzultace, kde pacientka naznačí své představy. Ty se ne vždy musí shodovat i s realitou, požadavky proto mohou být plastickým chirurgem mírněny. Konzultace by měla být formou otázek a odpovědí, nebojte se otevřeně vyslovit své obavy a ptát se na vše, co vás k augmentaci napadne. Samozřejmostí pak musí být také zhodnocení vašeho aktuálního zdravotního stavu a chybět nesmí ani výběr a umístnění prsního implantátu.

Dobrý lékař vždy na základě stavu prsou ženě doporučí vhodný druh a velikost implantátů, stejně tak i tu nejideálnější operační techniku. Rovněž nikdy neopomene zmínit všechna rizika a možné komplikace, které mohou při chirurgickém zákroku nastat. 

Jak probíhá operace prsou a následná rekonvalescence?

Samotná operace je prováděna v celkové anestezii, proto je nutné, aby pacientka byla před zákrokem zcela zdráva. Operace trvá zhruba jednu až dvě hodiny podle náročnosti výkonu, kdy dojde k vložením silikonových implantátů pod prsní žlázu nebo sval. Po zákroku je nutná ještě jednodenní až dvoudenní hospitalizace na klinice pod lékařským dozorem. Klidový režim a rekonvalescence pak trvá obvykle sedm až čtrnáct dní.

Ještě než lékař pustí pacientku do domácího ošetřování, vyndá ji drény a důkladně zhodnotí její zdravotní stav. Zhruba pátý den od zákroku na kontrole je sundán i elastický obvaz a poté přichází na řadu období, kdy je zapotřebí několik týdnů nosit speciální kompresní podprsenku.

Jak by měl vypadat kvalitní implantát?

Před konečným rozhodnutím, zda do toho jít či nikoliv, je ale nutné udělat ještě jeden velký krok, a to vybrat ty nejlepší implantáty. Na trhu jich je samozřejmě celá řada. K těm nejlepším se řadí například implantáty Motiva, které jsou bezpečné, mají certifikaci od americké FDA a příslušných orgánů EU a pyšní se bezpečnostní technologií Q-chip.

Jejich velkou výhodou je, že jsou elastické, díky čemuž je možné i ty větší velmi snadno vložit do malého řezu, a tak zůstane po chirurgickém zákroku jen nepatrná jizva. Navíc lze s nimi provést také takzvanou miniinvazivní augmentaci s 2,5cm jizvou, kdy se implantát Motiva Ergonomix zavádí pomocí speciálního sáčku. Druhou revoluční inovací je pak MotivaHybrid, kdy je ke zvětšení ňader využita kombinace menšího implantátu a vlastního tuku. Technologie v plastické chirurgii jdou skutečně mílovými kroky dopředu, tak proč toho nevyužít.

Jak si vybrat správný tvar prsou?

Nabídka Motiva implantátů je skutečně bohatá, vybírat lze z více než 500 typů. Svá vysněná prsa si tak vybere skutečně každá. Možná vás ale napadá, že výběr je jedna věc, vaše tělo druhá a realita třetí. Jak odhadnout, který profil a jaká velikost bude vašemu hrudníku sedět nejlépe? I s touto obavou si dnes kvalitní klinika hravě poradí. Využít můžete 3D simulaci Motiva Imagine AX3, díky čemuž zjistíte, jak budou vaše ňadra vypadat ještě před samotným zákrokem.

Nejen typů implantátů, ale i možností augmentace je skutečně celá řada. Navíc medicína se stále vyvíjí, a tak není nutné obávat se nevzhledných a velkých jizev. Uvažujete o operaci prsou? Pak nejen o implantátech Motiva, ale i o zmiňovaných technikách operací se dozvíte více zde.

Latest Posts

Nenech si ujít