Novinka od China Glaze – Geláze

Zdroj: Gelaze.com

Pokud patříš mezi dívky, které si potrpí na upravené ruce a nalakované nehty, ale neuvěřitelně tě vytáčí, když se lak už druhý den začne loupat, tak je tato novinka od světoznámé a velice oblíbené značky China Glaze přesně pro tebe.

Geláze je vlastně gel-lak, takže se při jeho aplikaci neobejdeš bez UV nebo LED lampy. Pro aplikaci běžných gel-laků ale potřebuješ podkladovou vrstvu, na ni teprve nanášíš dvě vrstvy barevného gel-laku a nakonec vrchní gel-lak. China Glaze se však rozhodli tento postup zjednodušit a jejich Geláze je vlastně 2 v 1 – podklad i barva. Je to velká úspora času, možná i peněz a osobně si myslím, že tento malý krůček pomůže k tomu, aby se o gellaky začalo zajímat více dívek.

Geláze pro nás chystá celkem 49 odstínů rozdělených do tří kolekcí:

Brilliantly Daring – výrazné odstíny zejména v růžových a modrých tónech

Passionate for Life – od jemné krémové růžové až po tmavou výraznou vínovou

Naturally Expressive – Spíše chladnější a usedlejší odstíny od bílé přes hnědou až po černou

Zdroj: Gelaze.com
Zdroj: Gelaze.com

A jaký je tedy postup nanášení Geláze?

Ze všeho nejdříve je potřeba provést základní manikúru, tzn. odlakovat zbytky laku, zatlačit kůžičku a nehet spilovat do požadovaného tvaru. Poté je zapotřebí odstranit z nehtu lesk pomocí jemného pilníku (osobně bych volila hrubost 180). Nehet musí být dokonale matný, jinak se výrobky tohoto typu začnou odlupovat a to přece nechceme. Nyní je na čase nanést první vrstvu Geláze. S gel-laky a tudíž i s tímto se pracuje naprosto stejně jako s lakem, takže žádné hloubání netřeba. Vrstva by neměla být příliš silná, aby se v lampě dobře vytvrdila. K vytvrzení Geláze je možné použít jak UV lampu, tak i poslední dobou stále populárnější LED lampy (opět úspora času – zatímco v UV lampě je potřeba jednu vrstvu tvrdit dvě minuty, v LED lampě stačí 30 vteřin). Stejně zopakujeme i s druhou vrstvou. Pozor, jednotlivé vrstvy i po vytvrzení lepí, má to na svědomí výpotek, který se na gelu i gel-laku zkrátka dělá, ale před nanášením další vrstvy ho rozhodně nestírej, vrstvy by na sebe pak nemusely přilnout. Po druhé vrstvě použiješ Geláze Top coat, setřeš tzv. Cleanserem již zmíněný výpotek a hotovo. Takto upravené nehty vydrží s přehledem dva až tři týdny, možná i déle, ale to už bys asi nevydržela ty, protože nehet roste a velký odrost přece nevypadá dobře:) Geláze lze samozřejmě použít i při pedikúře!

Odstranění je docela jednoduché. Nalakovaný povrch stačí jemně narušit pilníčkem a čtverečky buničiny či tampónky napustit Removerem, který je na odstraňování Geláze určený, a zabalit jednotlivé prstíky do alobalu. Za 10 minut bude nalakovaná vrstva změklá a jde z nehtu odstranit například pomerančovým dřívkem.

Prodávat je u nás bude European Beauty Distribution, a. s., jejíž obchody se jmenují Modeláž nehtů a má již mnoho kamenných poboček (www.modelaznehtu.cz). Termín začátku prodeje v ČR ani cena zatím nebyly oznámeny, ale výrobce uvádí doporučenou cenu 15 $.

Latest Posts

Nenech si ujít