Nebraňte se změnám. Micelární voda vás ušetří každodenních útrap s čištěním pleti!

Micelární voda Bioderma, zdroj: Bioderma-cz.com

Většina žen proti líčení nic nenamítá. Zkrášlujeme se rády a nevadí nám, ani když před zrcadlem strávíme dlouhé desítky minut. Ať už jde o přípravu na párty nebo každodenní rutinu, kterou absolvujeme před tím, než se vydáme do práce, výsledek musí stát za to. Mnohem horší je fáze čištění. Kolikrát se nám nechce, protože jsme po náročném dni utahané jako koťata. Do toho nám do jednoho ucha hučí děti – není divu, mají hlad, a ze strany druhé partner, který po nás chce „bůh ví co“. Na důkladné odlíčení zkrátka nezbývá čas ani chuť. Naštěstí existují „vychatávky“ jako micelární voda.

Možná jste o ní četla, ale nevěnovala jí pozornost. Ostatně proč měnit zažité zvyklosti a experimentovat s něčím, o čem se čas od času píše jako o „saponátu“ na pleť. Ale jak už to tak bývá, skutečnost je jiná, než se na první pohled jeví. Micelární voda – ač funguje na podobném principu jako čističe – je k pokožce velmi šetrná a dokonale ji zbaví nečistot všeho druhu. Včetně voděodolného make-upu!

Micelární voda se nestala kosmetickým hitem pro nic za nic. Obrovská úspora času, kterou čištění pomocí roztoku s obsahem micel přináší, je neodolatelná. Kvalitní produkty přitom z pleti odstraní téměř vše, co by na ní nemělo zůstat.

Jednou z nejlépe hodnocených micelárních vod je Sensibio H2O od BIODERMY. Poradí si s 99 % make-upu, 98 % jemných částic včetně nečistot v hlubších vrstvách pokožky, ale také s většinou těžkých kovů. Byla vyvinuta s ohledem na šetrnost vůči kožní bariéře, neobsahuje alkohol ani parabeny a je hypoalergenní.

Vodou se nesmývá

Běžné odličovací přípravky se z pleti v závěrečné fázi čištění oplachují vodu. V případě micelární vody je tomu jinak – pouze tvář přetřete vatovými tamponky napuštěnými micelárkou, a to tolikrát, dokud nebudou čisté. Tím očista končí, oplachovat vodou netřeba. Po aplikaci micelárky pleť zůstává vláčná a hydratovaná.

Jak fungují micely?

Ačkoliv se tak jeví, není zázračná. Micelární voda obsahuje shluky tenzidů (micely), které okamžitě rozpouští nečistoty rozpustné ve vodě a zbylé přitahují do svého středu. Pak už je jen setřete a pleť se rozzáří, jako kdyby právě prošla znovuzrozením.

Vybírejte opatrně – čtěte složení!

Micelární vodu můžete bez obav používat každý den. Jen si dejte pozor na složení konkrétního produktu. Zohledněte druh své pleti a vyhněte se obloukem micelárkám s obsahem alkoholu, parabenů a dalších látek, které vaše pleť rozhodně nepotřebuje. Chcete-li mít jistotu, důvěřujte BIODERMĚ. Odborníci z řad dermatologů ji nedoporučují pro nic za nic.