Krásné nehty jako naše vizitka

Zdroj: Pixabay.com

Dokonalé nalíčená s krásným účesem v dobře padnoucím oblečení. K sebejistotě chybí už jen perfektně upravené nehty, které jsou vizitkou každé z nás. I do detailů perfektní zevnějšek můžou ošklivé nehty nemálo zničit. Jelikož jsou nehty vystavované mnoha vlivům a dostávají přes celý den pořádně zabrat, je třeba se o ně starat. Ze své zkušenosti vím, že né vždy je čas na precizní manikúru, ale pěstěné nehty nejsou otázkou jen jednoho zásahu.

Je to běh na dlouhou trať s důkladnou péčí, výsledkem jsou pak přirozeně pevné a zdravé nehty. Nesmíme zapomínat na to, že nehet je obrazem našeho komplexního zdraví. Lámavosti, třepení a bílých skvrnek se sice na chvíli kosmetickými přípravky zbavíme, ale neodstraníme je. K tomu je potřeba změna životního stylu. Je důležité vnější péči doplnit o tekutiny, zejména o čistou vodu, která našemu tělu dodá potřebnou hydrataci a o zdravou vyváženou stravu plnou vitamínů.

Jak docílit perfektní manikúry? Následující tipy vám zaručí krásné a zdravé nehty.

Hydratace, hydratace a v neposlední řadě hydratace

Vysušená pokožka nevypadá hezky a ruce vypadají zbytečně starší. Je potřeba si je i přes den krémovat, nebo alespoň minimálně večer před spaním. Nejúčinnější je obyčejná lékařská vazelína, která je k sehnání za pár korun v lékárně.

Odlakovač bez acetonu

Před jakoukoli úpravou nehtů je potřeba nehty důkladně odlakovat. Vždy volíme odlakovač bez acetonu. Na vatový tampónek stačí kapka odlakovače, zbytečné namáčení nehtů vysušuje také kůži kolem. Po odlakování ruce omyjeme a usušíme.

Okolí nehtů

Kůžičku kolem nehtů nikdy nestříhejte, akorát by zhrubla nebo vytvořila záděry. Vhodné je jemně přebytečnou kůžičku zatlačit zpět k nehtovému lůžku.

Podkladový lak

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Nikdy nelakujte nehty barevným lakem bez použití podkladového laku! Před lakováním je podstatné nehty opilovat do příslušného tvaru a vyhladit povrch nehtu. Použijte spíše pilníky skleněné nebo papírové, kovové nejsou vhodné pro jemné nehty, akorát by nadělaly více škody, než užitku. Na takto připravené nehty naneste podkladovou bázi, nejlépe hydratační. Zabrání tak pronikání barevných pigmentů z barevného laku.

Po zaschnutí všech vrstev laku rukám pomůže důkladné promazání, hydratace a nanesení olejíčku na kůžičku kolem nehtového lůžka.

Slečny, nevystavujte zbytečně své tlapky námaze. Proto při úklidu používejte ochranné rukavice nebo krémy. Po úklidu opět mazat, mazat, mazat.

Latest Posts

Nenech si ujít