„Koktejlky“ jsou základem každého šatníku

Plesová sezóna už se pomalu ale jistě blíží ke konci. Přesto mnohé nějaký ten ples či jiná společenská událost ještě čeká. Pokud tápete nad tím, jaké zvolit šaty, aby se po zbytek roku neválely pouze ve skříni, pak volte jedině koktejlky.

Koktejlové šaty jsou základem každého šatníku. Navíc vyberete-li si jeden z univerzálnějších kousků, potom přijdou vhod na ples, do tanečních, na zkoušku, na maturitu, na párty i na vánoční večírek.

V dnešním článku přinášíme několik tipů na to, jak si koktejlové šaty vybrat. Navíc nebude chybět i několik konkrétních modelů, které jsou právě v kurzu.

Koktejlky vydrží i několik sezón

Zdroj: Amodio.cz
Zdroj: Amodio.cz

Ač etiketa praví, že na ples jedině v dlouhých šatech, realita je jiná. I přesto by večerní šaty měly být alespoň ke kolenům. Délka se samozřejmě liší dle typu postavy. Vyšší postavě sluší šaty pod kolena, zatímco pro menší postavu raději volte dlaň nad kolena.

Koktejlky se nekupují většinou na jednu událost či sezónu. Pokud sáhnete po opravdu kvalitním materiálu, nadčasovém střihu a přiměřené barvě, pak se z nich budete moci těšit i několik let. Ve výprodeji samozřejmě lze šaty pořídit za pár stovek, i přesto ale je nutné počítat alespoň s pětistovkou.

Černou klasiku doplňte netradičními prvky

Zdroj: Amodio.cz
Zdroj: Amodio.cz

A jak vybrat koktejlové šaty, aby se vám líbily ještě za rok? Jak již bylo zmíněno, volte raději střídmost. Decentní barva a střih zaručí, že šaty budete moci vzít i na několik akcí po sobě.

Barvu ale samozřejmě nemusíte volit černou, i když v tomto případě se více než hodí. A vězte, že ani černá nemusí být nuda. Stačí ji podpořit zajímavým střihem šatů, tylovým materiálem nebo krajkou.

Především krajkové šaty jsou nestárnoucí klasikou. Ovšem zůstat nemusíte pouze u černé. Díky kombinaci barev můžete docílit dokonalé siluety. Například spojení černé a zlaté nebo černé a růžové je velmi efektní. Ty, které černé nepřišly na chuť, mohou sáhnout po bordó, tmavě modré, hnědé či fialové.

Vecerni-koktejlove-saty-bez-rukavu-se-zlatou-krajkou-cerne-S-221-BK-4-299x448Elegantni-koktejlove-saty-s-malymi-rukavy-tmave-modre-S-181-BE-1-299x448 Spolecenske-vecerni-saty-s-krajkou-v-horni-casti-cerne-S-161-1-299x448

Latest Posts

Nenech si ujít