Kohoutí stopa slaví comeback

S každým příchodem podzimu se výlohy v obchodních centrech zahalí do palety černé, šedé, zelené či hnědé barvy. Letošní sezónu si ale umělé figuríny v obchodech oblékly ještě jeden trend navíc – kohoutí stopu.

V 50. letech proslavil tento dvojbarevný potisk Christian Dior a od té doby se vždy najde návrhář, jenž stopu zakomponuje do své kolekce. V přesvědčení o tom, že se módní styly neustále vrací, nás pro podzim 2013 utvrdila například módní přehlídka Michaela Korse nebo Tommyho Hilfigra, kteří mísí tradiční a výrazný vzor společně s moderními a minimalistickými střihy posledních let.

Zdroj:  media-cache-ec0.pinimg.com
Zdroj: media-cache-ec0.pinimg.com

Jak nosit kohoutí stopu?

Návrat kohoutí stopy na pulty obchodů je skvělá zpráva pro všechny milovníky černobílé kombinace. Preferuješ-li však ve svých outfitech více barevných prvků, jsou dva způsoby, jak toho s pomocí zmíněného potisku docílit.

  1. Pokud si na sebe oblékneš černobílé šaty s kohoutí stopou, neznamená to, že i zbytek oblečení musí zůstat v týchž barvách. Například slabý pásek výrazného odstínu červené, modré nebo žluté žádnou škodu nenapáchá, ale prospěje. Měj však na paměti, že jeden barevný doplněk je víc než dost. Jejich přemírou bys jen docílila nevzhledného, možná až klaunského modelu a to by byla velká škoda.
  2. Díky neustálému vzniku nových módních značek, se nám otevírá daleko více možností výběru. A proto v nových kolekcích nalezneš i vzor kohoutí stopy v barvách červenočerné, fialovočerné nebo modročerné.

    Zdroj: media-cache-ec0.pinimg.com
    Zdroj: media-cache-ec0.pinimg.com

O úspěchu tohoto potisku nelze vést žádné diskuze. Návrháři na něj vsází. Kromě šatů a kabátků, ji dnes uvidíš na jakémkoli druhu oblečení. Od lodiček, kalhot, sukní, košil až po šály, čepice, punčocháče nebo třeba i kabelky.

Kohoutí stopa patří k nadčasovým a nestárnoucím módním trendům, které se vyplatí ve svém šatníku mít.

Latest Posts

Nenech si ujít