K detoxikaci organismu využijte ostropestřec

Poslední dobou se doslova roztrhl pytel s různými oleji, a to ať už se jedná o oblíbený olivový, kokosový, konopný nebo lněný. Všechny tyto oleje spojují jejich blahodárné a prospěšné účinky pro naše zdraví. Ovšem víte, že do této skupiny olejů patří i ostropestřcový? Na ten se mnohdy zapomíná.

Ostropestřec mariánský je bylina, která původně pochází ze Středomoří. Vzhledem připomíná bodlák, jehož dominantou je fialový květ. Nejčastěji se z ostropestřce využívají semínka.

Detoxikace je vhodná nejen na jaře

Ostropestřec je především výborným pomocníkem pro naše játra. Napomáhá k regeneraci jaterních buněk a játra zbavuje jedů a toxinů. Obnovuje samotnou funkci jater a je vhodné ho užívat při různých zdravotních obtížích.

Není divu, že když je ostropestřec ideální bylinou pro detoxikaci, je zároveň skvělým pomocníkem po otravě houbami a po chemoterapii. Vhod přijde i při léčbě nadváhy a alkoholismu nebo lidem drogově závislým.

Detoxikaci doprovází nadměrné pocení, ovšem není důvod se čehokoliv obávat. Pocení je důkazem toho, že z našeho těla se vyplavují toxické látky.

Nejen zdravotní potíže musí být hnacím pohonem pro užívání ostropestřce. Kvůli samým „éčkům“, které jsou přidávány do většiny potravin, je důležité naše tělo průběžně „ozdravovat“. Detoxikace je tím pravým procesem.

Zvolte kombinaci oleje i semínek

Zdroj: Byliny.cz
Zdroj: Byliny.cz

Ostropestřec je skvělým antioxidantem, proto není od věci ho zařadit do běžného jídelníčku nebo zvolit detoxikační kúru. Bylinu lze konzumovat v různých formách. Těmi nejlepšími jsou samotná semínka a olej ze semen. Setkat se však lze i s tinkturou, s práškem či s tablety.

Připravit si můžete například vysoce účinný přípravek ze 100 g semínek ostropestřce mariánského a 70 g oleje z ostropestřce. Semínka rozmixujeme na prášek a zalijeme olejem. Díky tomu se nám vytvoří kaše. Tu je možné užívat 3x denně po 1 čajové lžičce.

Mnoho těch, co se do detoxikace pustilo, udává, že ostropestřec je velmi chutný. V průběhu procesu však může nastat stav nechutenství. Ten je varovným signálem těla, že již není potřeba další detoxikace a že je vhodné kúru přerušit.

Pokud máte s ostropestřcem zkušenosti, napište nám do diskuze a podělte se o své, ať už pozitivní či negativní, poznatky.

Latest Posts

Nenech si ujít