Jak vyléčit opar na rtu?

Zdroj: Pixabay.com

Opar je velmi nepříjemným onemocněním. A to především pro svůj vzhledový projev. Nejčastěji je umístěn v oblasti našich rtů, kde se může vytvořit ve chvíli, kdy je snížena obranyschopnost našeho organismu. V daném období začne v těle uložený vir útočit, čímž vzniknou drobné puchýřky, které jsou charakteristické jak svým vzhledem, tak i nepříjemným bolením.

Samozřejmě opary na rtech mohou mít i řadu různých příčin, jako nachlazení, virová infekce, stejně jako fyzická zátěž, dlouhý pobyt na slunci, nebo nedostatečná hygiena. Pokud se objeví, je dobré vědět, jak proti němu bojovat.

Ideální je využít sílu přírody

Ačkoliv farmaceutické firmy mohou nabízet řadu produktů, které opar nejenom zamaskují, ale také vyléčí, je možné hledat pomoc i v přírodě. Bylinou, která se přímo nabízí, je šalvěj. Správným názvem tedy šalvěj lékařská, která je bylinou, která pochází z oblasti východního Středomoří. Dnes můžeme využívat jak kosmetické produkty ze šalvěje, kterými můžeme potřít postižená místa, tak lze připravit také různé domácí odvary. Princip jejich použití je stejný, a to snaha o to, nechat je na postižených místech působit co možná nejdéle.

Jaké jsou další metody léčby?

Zmíněnou šalvěj je samozřejmě možné kombinovat i s dalšími metodami. Jelikož jsme zmínili, že opary bývají spojeny i s naší obranyschopností, určitě je dobré ji podpořit. Ideální látkou je známý vitamin C. Stejně tak je vhodné zaměřit se i na vysoušení postiženého místa, jelikož i tato metoda velmi dobře zabírá. Zde je vhodné volit různé antiseptické roztoky. Pomoci však mohou i různé tablety. V případě opravdu závažných příznaků nezbývá, než navštívit lékaře, který zahájí léčbu v podobě infuzí. Jedná se však o ojedinělé příznaky.

Radou na závěr je zcela určitě informace o tom, že léčbu lze výrazně zkrátit tím, pokud s ní začnete co nejrychleji. Pokud tedy začnete pociťovat drobné příznaky, určitě je vhodné se na ně zaměřit v co nejkratším časovém horizontu. Po plném vypuknutí onemocnění už bývá pozdě.

Latest Posts

Nenech si ujít