Jak pečovat o suchou pleť?

Se suchou pletí to není jen tak. Pokud si nejste jistá, zda máte skutečně suchý typ pleti, neváhejte požádat o radu v lékárnách nebo si zkuste různé testy. Než se začnete o pleť starat, je zapotřebí, abyste zjistila, jaké produkty jsou vhodné přímo pro vás. Bez těchto informací byste si mohla i uškodit. Navíc ještě existuje několik typů suché pleti. Pokud vás pokožka i svědí, loupe se a občas se objeví zánětlivá místa, je na čase navštívit pro jistotu lékaře, aby vám potvrdil či vyvrátil atopický ekzém. Většina žen má však klasickou suchou pleť. Jednou z jejích největších nevýhod je častější a rychlejší objevování vrásek, proto péče o ní je zcela zásadní prevence do budoucna.

Hydratace, hydratace, hydratace

I když existuje obrovský sortiment plný různých hydratačních krémů a olejů, shodnou se na jedné základní funkci. A tou je hydratace. Produkty pro suchou pleť musí bohatě vyživovat, ale hlídejte si pouze přírodní složky, jelikož pleť často bývá i velmi citlivá a chemické látky nemusíte snášet dobře. Můžete ušetřit čas sprchovými oleji a krémy, které vám dodají potřebné vitamíny a vytvoří ochranný film. Navíc jsou většinou jemné díky své specializaci, tudíž vaši suchou pokožku nezatíží tolik jako sprchové gely, které potkáváte v obchodech. Používejte také hydratační noční krémy, které si můžeme nanášet i větší vrstvu. Za noc se vše vstřebá.

Produkty Hydrabio od Biodermy; fotografie: bety.cz

Zima s respektem

Především teď v zimě dostává pleť zabrat. To se umocňuje, pokud je pokožka vysušená celoročně, v zimě bývá totiž citlivější a sušší. Chlad vede ke sníženému prokrvení a prochlazení pokožky, což vede k jejímu oslabení, a tomu napomáhá i časté větrné počasí. Chraňte si ruce nošením rukavic, které zmírní teplotní výkyvy. Bez rukavic vám mohou ruce teplotním šokem i popraskat. Vliv zmírníte používáním krému na ruce. Ten ideálně noste i v kabelce a nanášejte ho několikrát za den. Stejně jako ruce, trpí i rty, které se velmi rychle a snadno vysuší a popraskají, proto podobný postup aplikujte i s balzámem na rty, který vám je bude pomáhat neustále vyživovat.

Ilustrační obrázek, Zdroj: Pixabay.com

Je to na nás

Ne všechno však spraví produkty. Pro mnohem lepší efekt musíte začít nejdříve u sebe. Především v chladných dnech toužíte po horké sprše a koupeli více než kdy předtím. Zkuste však sprchu omezit na co nejnutnější dobu. Voda totiž paradoxně pleť vysušuje a horká ještě více. Pokud se horké koupele nevzdáte, přidejte do ní alespoň pár kapek olejíčku, který vám při relaxaci pomůže hydratovat celé tělo.

Stejně tak buďte opatrná i s pitím vody. Každý den byste měla vypít 2-3 litry tekutin. Hydratace zevnitř je velmi silná zbraň v boji proti suché pleti, proto to nepodceňujte a snažte se tento limit splňovat. Nezlepší se vám jen pleť, ale můžete mít více energie, rychlejší metabolismus a celkově se lépe cítit.

Latest Posts

Nenech si ujít