Jak odstranit černé tečky? Zapomeňte na vymačkávání a dopřejte si profesionální péči

Ach, ty černé tečky. Téma, se kterým na povrch vyplouvá celá řada otázek. Proč se tvoří? Komu se tvoří? Co to vůbec je? A především jak odstranit nežádoucí černé tečky? Pojďme se na odpovědi podívat podrobněji.

Černé tečky nejsou ničím jiným než ucpanými póry, jedná se o kombinaci nečistot, přebytečného mazu a odumřelých kožních buněk. Vznikají hned z několika důvodů. Jedním z nich mohou být už dřívější problémy s akné, velmi častým jsou pak hormonální změny a užívání antikoncepce. Obvykle ale za ucpanými póry stojí také špatně zvolená kosmetika, nedostačující péče o pleť, přemíra opalování, kouření nebo špatný životní styl.

Zapomeňte na vymačkávání černých teček

Nejčastěji se černé tečky tvoří v takzvané „T-zóně,“ tedy na čele, nose a bradě. Rozhodně se nedoporučuje vymačkávat je za pomoci prstů, tímto způsobem si koledujete akorát tak o infekci a zhoršení pleti.

Jenže vyvstává tedy otázka: „Jak odstranit černé tečky?“ Ze všeho nejdříve je vhodné zvážit váš životní styl. Vyvážená strava, hodně vody, dostatek spánku, sport. To vše vám pomůže ke krásnější a zdravější pleti. Kromě toho je ale samozřejmě nutné do boje proti ucpaným pórům vyrazit i se správným a pravidelným čištěním. A co k tomu budete potřebovat? Čistící vody, gely, pěny, masky a peelingy.

Produkty vybírejte takové, které jsou přímo určené na černé tečky, samozřejmě ale také zohledněte váš typ pleti. Máte-li mastnou pleť, nekupujte produkty na suchou pleť, a naopak. V žádném případě se ale ode dneška nesnažte každý den drhnout obličej všemi kosmetickými přípravky, tím byste si akorát tak pleť vysušili, což by způsobilo tvorbu kožního mazu a opět ucpané póry.

Zbavujte se černých teček jako profesionálové

Ráno po probuzení osvěžte pleť vodou, poté si ji vyčistěte gelem nebo pěnou, večer nezapomeňte pleť důkladně odlíčit micelární vodou a použít ještě gel či pěnu na dočištění. Dvakrát až třikrát do týdne pak na pleť naneste masku nebo peeling.

I přestože budete dodržovat základní pravidla pro čištění pletí, nikde není zaručeno, že se černých teček zbavíte. Přeci jen rukama nedocílíte tak hloubkového a profesionálního vyčištění. Pro rychlejší a především dlouhodobější výsledky je vhodné produkt nenanášet na prsty, ale na speciální kartáček s masážní hlavou. Díky němu docílíte větší absorpce kosmetických přípravků a komplexní péče o pleť v pohodlí domova.

Zdroj: philips.cz

TIP: Rádi byste vyzkoušeli některý přístroj pro čištění a masáž obličeje? Vsaďte na VisaPure Advanced, který vyvinula značka Philips ve spolupráci s dermatology. Tento šikovný pomocník pleť vyčistí do hloubky za pomoci speciálního kartáčku, a to bez podráždění.  Díky programu DualMotion dojde ke zvýšení průtoku krve v pokožce a k jejímu oživení. Pleť bude zářivá, jemná a především zdravá. Více informací o speciálním kartáčku na problematickou pleť najdete zde.

 

Latest Posts

Nenech si ujít