Hurá do FITKA!

Nedávno jsme byli s kamarádkou ve fit centru. Ona tam byla jednou před několika měsíci a já poprvé. Měla jsem hroznou trému, že tam na mně budou všichni koukat a že si nebudu vědět rady s používáním některých strojů. Tak vám o mém zážitku něco napíšu a přidám pár informací o pravidlech cvičení a hubnutí.

Byla jsem po pololetí celá rozlámaná, mozek byl unavený a pár kilo přes Vánoce jsem taky nabrala, tak jsem si řekla dost! Stop válení se u televize, střídavě u počítače, stop chození do kavárny na kafíčko a koktejlky a start pohybu, a aspoň trochu zdravému jídlu. Kamarádka, která moje pocity sdílela mě přivedla na nápad, jít do Fit centra Relax u nás ve městě. Už tam jednou byla a že by si to ráda zopakovala. Řekla jsem si: Vlastně proč ne? a už jsme se domlouvali na datum a čas, kdy si dáme do těla. Na jednu stranu jsem se hodně těšila, ale na stranu druhou jsem měla strach a styděla se, že se tam nějak ztrapním. Ale příjemně mě to potěšilo. Za „recepčním“ stolkem stála příjemná paní ve sportovní soupravě, která nám ochotně ukázala kde je šatna, sprchy a kde se nachází jaké sportovní nářadí. Jako první stroj jsem si vybrala běžící pás. Je to takové asi nejjednodušší sportovní náčiní co se týče ovládání i používání.

Od příjemné paní jsme dostali pár dobrých rad, jak správně spalovat:

  1. Efektivní je cvičení až když dosáhneme minimálně 130 – 140 tepů za minutu.

  2. Tuky se začínají spalovat až po 20 – 30ti minutách cvičení.

  3. Nemá cenu cvičit jen jednou za měsíc, ale minimálně jednou týdně, hodinu nebo dvě.

  4. Začátečníci by se neměli moc přetahovat, lepší je cvičit hodinu, ale pozvolna na jednom stroji a až po nějakém čase vyzkoušet více stojů a prodlužovat čas a náročnost.

  5. Pokud chceme zhubnout, nebo svou váhu udržet na určitém bodě, je samozřejmostí cvičení kombinovat s vhodnou stravou.

  6. Cvičit s radostí a s chutí 🙂

Hodinku ve fitku jsme si užily a těšíme se, až tam příští týden zavítáme znovu. Jestli i vy plánujete jít do fitka nebo do tělocvičny, neváhejte! Je to suprový odpočinek pro mozek a pomůže to se lépe vyspat, když jste příjemně unavení. Takže hurá do fitka!

Latest Posts

Nenech si ujít