Droga jménem MICHAEL KORS

Šaty, kabelky, boty, parfémy, šperky, brýle nebo pouzdra na tablet. To vše s originálním logem představující značku Michaela Korse je teď jedním z nejvyhledávanějším módním zbožím. Není se čemu divit, Michael Kors představuje jednoduchost, elegantnost a především dostupnost pro nás VŠECHNY!

Své první šaty navrhl již v 5 letech. A to svatební šaty své mamince k její druhé svatbě. Dnes je návrhářskou hvězdou první velikosti! Obléká Jennifer Lopez, Rachel McAdams, Michelle Obama, Heidi Klum nebo Catherine Zeta-Jones. Jeho černé šaty bez rukávků si také oblékla Michelle Obama na své první focení v Bílém domě jako První Dáma USA.

Zdroj: www.arizonafoothillsmagazine.com
Zdroj: www.arizonafoothillsmagazine.com

Z hvězdné Ameriky do Evropy

Ačkoli jeho hvězda dnes září hodně vysoko, jeho začátky byly velmi vrtké. Ale mladý ambiciózní a talentovaný Kors se přes začátky ve sklepě svých rodičů, kde prodával a vymýšlel své kousky, prokousal až k výsluní.

V roce 1977 se zapsal na Fashion Institute of Technology v New Yorku, kde bohužel vydržel jen pár měsíců. Poté pracoval v obchodě naproti Bergdorf Goodman na 57. ulici, kde dostal malý prostor k prodeji svých vlastních návrhů. Krátce poté byl Kors objeven. Krásná pohádka že?

V roce 1981 v Americe vzrostla jeho hvězda. Jeho dámské kolekce si objednávaly obchodní domy jako Saks Fifth Avenue, Bloomingdales, Bergdorf Goodman nebo Neiman Marcus.

O pár let později, v roce 1997, si Kors konečně troufl na Evropu. A úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Dokázal něco, co se jeho předchůdcům předtím nikdy nepodařilo. Byl prvním Američanem, který si podmanil Paříž. Paříž totiž do té doby nikdy na svá mola americké návrháře nepozvala.Ale to byl teprve začátek, Kors se dokonce stal kreativním ředitelem a šéfdesignérem francouzské značky Celine, jejíž konzervativní tvář změnil k nepoznání. A jak jinak než úspěšně! Kors v roce 2003 Celine opustil a začal se soustředit jen na svou vlastní značku. A dobře udělal!

Kouzlo jeho díla

Čím jsou jeho modely tak podmanivé? Těžko říct. Na rozdíl od celé řady svých kolegů a kolegyň jako jsou Versace nebo Roberto Cavalli se Kors nesnaží oslňovat. Jeho síla je v jednoduchosti. Právě proto nabízí modely, které jsou tzv. „ready-to-wear“.

Jeho kousky jsou jednoduché, čisté, elegantní, ale to rozhodně neznamená, že jsou nudné a všední. Žádný chaos, přeplácanost a kýč. Naopak. Harmonie, linie a klid. Přesně to charakterizuje tuto značku. Jeho kousky spolu s doplňky si může obléci prakticky každá žena a dívka.

Michael Kors není jen návrhář oblečení, ale to co jeho značku u nás tak proslavilo byly kabelky, hodinky a teď frčí i šperky.

Autor: Blanka
Autor: Blanka

Pokud ještě v šatníku nemáš alespoň jeden kousek. Vydej se do nově otevřeného butiku v Praze, na letiště, nebo prohledej web. Věř, že se tato značka stane pro tebe tou nejlepší.

Kabelky, psaníčka a peněženky

Zapomeň na Guess, Diesel nebo Liu Jo! Michael Kors je ta správná trefa do černého.
Platí zde stejné pravidlo jako u „Korsových oblečků“. Čistá linie, jednoduchost, originalita, harmonie a elegance. Právě díky kabelkám se u nás Michael Kors proslavil. Pokud tě móda baví a ještě nemáš alespoň jednu kabelku, tak to koukej okamžitě napravit. Může se zdát, že po prvním MK boomu u nás už je klasická MK kabelka okoukaná, ale věř, že takový výběr barev, tvarů a velikostí jakým obchody disponují je nekonečný! Hledej, inspiruj se a neváhej. Přece jen pro nás holky, je taková věcička v šatníku základ 😉

Autor: Blanka
Autor: Blanka

I ĎÁBEL se SERENOU nosí Korse  

Michael Kors hrál jako host sám sebe v epizodě seriálového televizního hitu dospívající Gossip Girl (u nás Super drbna). V tomto pořadu, který se stal populární právě díky módě, můžeš navíc několik kousků z jeho sbírek vidět právě na Sereně nebo Blair.

Ve filmu Ďábel nosí Pradu hlavní hrdinka příběhu Miranda Priestly (Meryl Streep) ve jedné scéně přinese seznam pokynů pro její osobní asistentku Emily Blunt (Anne Hathaway). Jedním z úkolů je právě návštěva Michaela Korse.

Ještě pořád přemýšlíš? Nemeškej. Kors dostane i tebe.

Latest Posts

Nenech si ujít