Detoxikace organismu aneb 5 tipů, jak udržet své tělo v kondici a cítit se dobře

Zdroj: Pixabay.com

Pitný režim je pro naši kondici velmi důležitý! Vždyť lidské tělo je složeno z cca 70 % vody. Jak docílit dostatečného příjmu tekutin, přitom si vyčistit organismus a potěšit chuťové buňky? Tady je můj malý návod:

A zase ta voda!

Věřili byste, že i voda může být do žaludku těžká? Říká se přeci, že člověk by měl za den vypít alespoň 2-2,5 l tekutin. Klíč k úspěchu je její dávkování. Pokud vypijete příliš vody najednou, bude vám těžko. Důležité je také, jaké má voda pH a kolik je v ní chemikálií, hlavně chloru. Nezapomeňte, že i u vody je důležitější její kvalita než kvantita!

Tip: Nepijte během jídla, to způsobuje potíže s trávením. Nejvhodnější je pít 15-20 minut před jídlem nebo hodinu po něm.

Neumíte si svůj život představit bez čaje a kávy jako já? Potom mám pro vás dobrou zprávu!

V přiměřeném množství jsou organismu prospěšné. 1-2 šálky kávy a čaje mají příznivý vliv na oběhovou soustavu, vyživují srdeční sval a uklidňují mozek. Čaj pijte málo vylouhovaný, v opačném případě dráždí trávicí soustavu. Pozor: Řeč je o čaji zeleném! Ten posiluje zuby, čistí krev a póry.

teabag-550397_640
Zdroj: Pixabay.com

Tip: Pokud nemáte rádi sypané čaje, ale oceňujete jejich kvalitu, velmi doporučuji sypaný zelený čaj v sáčcích. Například čaj SAYONARA je výborný a zdravý.

Nechcete se vzdát ovocných čajů? Kupte si zelený čaj s malinami nebo černým rybízem. Potřebujete-li pomocníka po těžkém obědě nebo probdělé noci, doporučuji mátový čaj, téměř okamžitě zklidní žaludek a uleví od bolesti.Tíží vás problémy s pletí nebo máte dojem, že je vaše tělo zanesené? Zkuste čaj kopřivový, ten čistí organismus.

Šťávy

tomato-316308_640
Zdroj: Pixabay.com

 

Z červené řepy – příznivě ovlivňují složení krve, podporují tvorbu červených krvinek a potlačují blížící se menopauzu u žen.

Z mrkve – obsahují mnoho vitamínů, které přispívají ke zdraví očí, zubů, vlasů, nehtů, zvyšují imunitu atd.

Z okurky –  podporují růst vlasů a nehtů.

Ze zelené papriky – proti plynatosti.

Citron čistí organismus a přispívá k mladistvému vzhledu.

tip: Vymačkejte si ho do sklenice vody, přidejte led, limetku a lístky máty. Tato kombinace představuje zdravý a osvěžující nápoj. Pro nadcházející teplé měsíce ideální!

lemon-409088_640
Zdroj: Pixabay.com

Zdravý duch, zdravé tělo

Stres našemu zdraví nepřispívá, proto je důležité dodržovat také hygienu duševní. Dát své mysli prostor utřídit si myšlenky. Zrelaxovat tělo i duši můžeme u moře, na horách, masáží, pohybem, posezením s přáteli nebo samotou a oblíbenou hudbou. Jsme-li psychicky v pohodě, máme větší šanci, že i naše tělo bude zdravé a plné energie.

Udělejte si radost!

Je jaro, sluneční paprsky ukazují svoji sílu, rozkvétají první květiny, zvířata se probouzejí ze zimního spánku. Stejně tak i my nabýváme novou energii, chuť pustit se do něčeho nového nebo obnovit šatník. Neostýchejme se a udělejme si na jaře radost tím, co nám dodá nový impuls a optimismus! Ať už jsou to nové boty nebo klidně bungee jumping!

„Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím.“

– Arthur Schopenhauer

Latest Posts

Nenech si ujít