Dekorace v dětském pokoji jsou naší chloubou

Když se mi narodila dcera, nemohla jsem se dočkat dne, kdy bude natolik velká, že s ní budu moci tvořit různé dekorace a výrobky, které budou takzvaně „handmade“, neboli vlastnoruční. Miluji totiž kromě malování i tvoření výrobků všeho druhu. Manžel ovšem již pro mé kreativní potřeby nemá pochopení a tak s nimi ve svém bytě příliš neuspěji.

To se ovšem změnilo ve chvíli, kdy má malá dcerka Anička po mne zdědila talent pro tvoření. Tudíž má, respektive naše nová textilní koláž, nyní zdobí její velmi útulný pokojíček, na kterém jsem si dala při svém tvoření opravdu záležet. Nechtějte ani vědět jaké různé čističe a lepidla bylo, za potřebí k výtvoru, za který se rozhodně nikdo nemusí stydět. Má dcera tu koláž naprosto zbožňuje.

Gobelíny, respektive lásku k nim jsem zdědila po své mamince

Miluji ručně vyšívané ubrusy. Tajemství, které skýtají gobelíny či sady na vyšívání, mě vždy dokázaly připoutat k židli a poslouchat slova mé maminky, která se mi snažila ze svého vyšívání předat to nejcennější. A také, že se jí to povedlo. Dnes totiž doma nemáme nic kupovaného, mám na mysli především ubrusy a dečky, které jsou dle mých slov stále v kurzu a ani moderní doba je nedokázala úplně vymazat ze světa. Ve své zásobě mám tak vždy různé kroužky na vyšívání, stejně tak, jako například nezbytné látky na vyšívání a také samozřejmě roztodivné i uhlazené předtisky, díky kterým jsou mé dečky tak originální a celá řada mých kamarádek mi je jen tiše závidí. Kromě jiného je pro mne vyšívání dokonalým relaxem.

Háčky na přízi i další poklady skrývá má tajná skříňka

Nazývám ji Pandořinou skříňkou. Avšak namísto šperků v ní schovávám různé háčky na přízi, nitě, nůžky, ozdobná očka pro zvídavé plyšové hračky pro mou dceru či různé dekorace anebo také nezbytný háček na vlnu, když mne popadne chuť něco si uplést či spíše uplést své dceři nežli mne. Jak můj muž neustále opakuje, lepší než-li utrácet za šperky, ať raději utrácím za potřeby pro mého kreativního ducha a také, že má naprostou pravdu.

Latest Posts

Nenech si ujít