Co je parní kabina a jaké má výhody?

V dnešní době se s parní kabinou nejčastěji setkáte ve wellness dobrého hotelu nebo ve veřejném wellness aquacentra. Ale parní kabinu můžete mít bez větších problémů i doma. Historicky je princip koupelí v páře znám již od dob starého Řecka a Říma, takže se nejedná o nic nového.

Užívejte si klima tropického deštného pralesa kdykoli se vám zachce

Parní kabina je ve své podstatě místnost, která bývá obložená kachličkami a parní generátor připravuje a vhání do ní horkou páru. Tak je zajištěna stálá teplota kolem 35 – 45 °C a vlhkost vzduchu 100 %.

Díky tomu se v parní kabině dobře dýchá. Kombinace příjemné teploty a velmi vysoké vlhkosti má příznivý vliv na dýchací soustavu, prokrvuje tělo a čistí kožní póry do hloubky.

Mezi další účinky parní kabiny patří pomoc při bolestech svalů a kloubů, celkové zlepšení obranyschopnosti organismu a hlavně účinná relaxace – v páře si dokonale odpočinete jak duševně tak fyzicky.

Zdroj: wellness-vision.cz

Vodní páru lze ve vyvíječi doplnit automatickým dávkováním vonných esencí a užívat si navíc i aromaterapie – léčbu pomocí vůní.

Parní sauna neexistuje

Někdy se můžete v literatuře nebo na internetu setkat s pojmem parní sauna. Ale nenechte se zmýlit – jedná se o chybně zvolenou terminologii. A hned vám vysvětlíme proč.

Sauna je vždy z větší části vyrobena ze dřeva. A teď nezáleží na tom, zda to je finská sauna, biosauna nebo například kombinovaná sauna.

Sauna má stěny dřevěné. Ale takovou vlhkost jaká panuje v parní kabině, žádné dřevo dlouhodobě nevydrží.

Proto si můžeme říci, že nic takového jako domácí parní sauna neexistuje. Jakmile to obsahuje vyvíječ páry a je to obložené kachličkami, vždy to je parní lázeň – a to je jediný správný název.

Zdroj: wellness-vision.cz

Vyzkoušejte parní kabinu na vlastní kůži!

V našem wellness showroomu v Praze – Uhříněvsi máte jedinečnou možnost nezávazně si vyzkoušet, jak by vám parní kabina vyhovovala.

Objednejte si termín návštěvy, my vám kabinu roztopíme a vy si ji v soukromí vyzkoušíte. Je to lepší než listovat sebekrásnějším katalogem. Vlastní tělo vám prozradí, zda je pro vás pára to pravé.

www.wellness-vision.cz

Latest Posts

Nenech si ujít