Bylinné masky pro mastnou pleť

Zdroj: morguefile.com

Znovu jsem tu s přírodní kosmetikou – tentokrát s několika recepty, které jsou ze surovin, které má doma určitě každý. Bylinných masek bude celkem šest – s vaječným bílkem, šťávou z citrónu, jahodovou šťávou, droždím, jablkem a mlékem. Ale jaké mají účinky a jak je připravit, to je tématem dnešního článku.

Maska s vaječným bílkem

Budeš potřebovat cirtónovou šťávu a hlavně vaječný bílek.

Z bílku ušleháš sníh, přidáš lžičku citrónové šťávy. Před nanešním masky na pleť si ji pořádně vyčisti, čímž se její účinek zvýší. Nech působit asi 20 min. a pak opláchni vlažnou vodou.

Maska se štávou z citrónu

Na tuto masku potřebuješ glycerin, trochu bramborové moučky a hodně šťávy z citrónu, grepu nebo limetky a také kůru z těchto citrusů.

Šťávu z citrónu promícháme s nastrouhanými kůrami (pro tento účel se bude hodit nejlépe citrónová kůra). Kůru před použitím důkladně omyj! Dále přidej jednu lžíci glycerinu, doplň bramborovou moučku a měla by ti vzniknout hustá kaše, tu naneseme podobně, jako u předchozího receptu.

Maska s jahodovou šťávou

Potřebuješ mléko, jahodovou šťávu, vaječný bílek, jedlou sodu (jen trochu) a můžeš přimíchat i nastrouhanou kůru citrónu.

Smíchej tři lžíce jahodové šťávy, mléko, ušlehaný bílek a trochu jedlé sody. Promíchej a jestli chceš, doplň i již zmiňovanou kůrou z citrónu. Tentokrát masku nech působit půl hodiny.

Maska s čerstvým droždím

Potřebuješ čerstvé droždí, peroxid vodíku, citrónovou šťávu (no není citrón všemocný?).

Čerstvé droždí smíchej se šťávou z citrónu a několika kapkami 3% peroxidu vodíku (k dostání v lékarně). Měla by se vytvořit hustá pěna, kterou necháš působit nejen na tváři, ale i na krku asi 15 min.

Maska s jablky

Na tuto masku musíš mít jablko a mléko – to bohatě stačí.

Nastrouhej si jablko (1 stačí a ano, slupka zde zůstat může) a dej ho do dvou decilitrů mléka, které vař asi osm nebo deset minut. Nanášej spíše gázou, ale ručně to také nevadí. Nech působit 15 min.

Maska z mléka

Stačí pouze mléko.

Pro mastnou pleť je velmi vhodné používat ohřáté mléko místo pleťové vody – alespoň večer. Stačí jen ohřát mléko, a později vmasírovat do pokožky.

Latest Posts

Nenech si ujít