7 pravidel, které vám dopomohou ke zdravým a krásným vlasům

Vlasy jsou korunou každé ženy. Péče o ně by měla být pravidelná a komplexní. Co ale dělat, když vlasy začnou padat? Odpověď nejen na tuto otázku dostanete v dnešním článku.

Správná péče o vlasy je velmi důležitá a začíná už při mytí a rozčesávání vlasů.

1. Před mytím vždy vlasy rozčesejte

Než si umyjete vlasy, je zapotřebí je pořádně rozčesat. Vlasy se přes den zacuchají a kvůli laku, tužidlu, vosku a dennímu vlivu jsou plné drobných nečistot. I těch je potřeba se zbavit důkladným rozčesáním. Pro česání používejte kartáče s přírodními štětinami nebo stále velmi oblíbený tangle teezer.

2. Mytí vlasů by mělo být třífázové

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Mytí vlasů by mělo být třífázové. V první fázi jsou vlasy namočeny a šamponem řádně umyty. Druhá fáze poté spočívá v opláchnutí a nanesení balzámu nebo kondicionéru. Oba produkty slouží pro snazší rozčesávání. Poslední třetí fází je důkladné vymytí vlasů, a to nejlépe vlažnou vodou.

3. Regenerační masku si dopřejte jen občas

Jednou či dvakrát týdně je vhodné vlasy regenerovat. V tomto případě místo balzámu a kondicionéru nanášíme na vlasy masku. Tento proces je vhodné nechat na dny volna, kdy je možné poté nechat vlasy volně dýchat bez použití dalších produktů.

4. Vlasy nečesejte ihned po koupeli

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Pro ještě lepší rozčesání je možné použít bezoplachový kondicionér. Vlasy nikdy nerozčesávejte ihned po koupeli. Nechte je alespoň pár desítek minut volně uschnout. Pokud vám při česání vlasy padají, pak zastavte padání vlasů speciálními přípravky (šampon proti padání vlasů, balzám proti padání vlasů, …). Ty je vhodné volit už při samotném mytí.

5. Nejen na roztřepené konečky použijte olejíček

Máte-li vlasy poničené, polámané a konečky roztřepené, potom se nebojte využít kouzelné olejíčky. Ty vlasům dodají na síle, pomohou jim se znovu vzchopit a rozzáří je. Bát se nemusíte ani přehnaného maštění, naopak olejíček v malém množství vlasům dodá lesk.

6. Vlasy foukejte studeným vzduchem

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Jestliže si vlasy foukáte, kulmujete nebo žehlíte, vždy používejte speciální sprej určený na vlhké vlasy před použitím horkých stylingových nástrojů. Ten vlasy chrání před žárem až 230 °C. Vlasy se snažte vyfoukat studeným vzduchem a nikdy nefoukejte zcela mokré!

7. Pro sílu a lesk vlasů vsaďte na vitamíny

Pamatujte, že vnější krása vychází z té vnitřní. Zdravá strava a psychická pohoda je proto velmi důležitá. Pomoci si můžete také vitamíny. Ať už vám vlasy nadměrně vypadávají nebo jsou příliš zničené špatným zacházení, kupte si vitamíny na vlasy. Ty vlasům dodají na lesku a „zdravosti“.

Latest Posts

Nenech si ujít