5 nejčastějších otázek o liposukci

Léto je tu a s ním i čas minimalismu v oblékání. Dokonalé tělo, ať už do plavek, šatů či kraťásků, chce mít každá z nás. Mnohdy však správná strava a dostatek pohybu nestačí a problematické partie, jako jsou bříško, paže, stehna či zadeček, nás trápí i přes veškerou dřinu v posilovně.

Máte pocit, že pro své zdraví a dokonalou postavu děláte maximum, a i přesto se děsíte nošení tílek, krátkých sukní a o plavkách ani nemluvě? Ranní běh, odpolední posilování a večerní odříkání sladkého stále nepřináší kýžené výsledky? Potom přichází na řadu liposukce. Ovšem není liposukce jako liposukce. Medicína jde mílovými kroky dopředu, a tak není nutné obávat se složitých a bolestivých operací.

Ultrazvuková liposukce

Jednou z variant je například ultrazvuková liposukce, díky které se zbavíte přebytečného tuku v problematických partiích. Pokud vás tato metoda zajímá, pak právě pro vás přinášíme 5 nejčastějších otázek, které trápí před zákrokem nejednu z nás.

Co ultrazvukové liposukci předchází?

Před samotným zákrokem je nutné projít předoperačním vyšetřením. To spočívá především v odběru krve, popřípadě i v sedimentačním vyšetření moči a provedení EKG. Dva dny před zákrokem je nutné se vyvarovat jakémukoliv alkoholu, cigaretám a kofeinu. Vhodné je nejíst těžká jídla a pít minimálně 2 litry vody. Asi tak týden před zákrokem je nutné zcela omezit užívání některých léků, jako je například Warfarin, Ibalgin, Aspirin, Nalgesin či vitamín E.

Jaký je průběh ultrazvukové liposukce?

Ultrazvukovou liposukci je možno provést v lokální i celkové anestezii. Ošetřovaná oblast se napustí speciálním roztokem, který jí znecitliví. Do podkoží plastický chirurg vnikne z nepatrného řezu tenkou kanylou a díky působení ultrazvuku se tuk převede do stavu emulze. Rozmělněný tuk je následně kanylou odsát.

Bolí ultrazvuková liposukce?

Na rozdíl od jiných typů liposukce je ta ultrazvuková téměř bezbolestná, protože nedochází k narušení okolních tkání. Nemusíte se obávat ani modři a otoků. Ty se po zákroku objevují jen zřídka kdy.

Jak probíhá rekonvalescence?

Také rekonvalescence je u ultrazvukové liposukce mnohem kratší, než je tomu u jiných typů liposukce. Po ošetření drobných ranek po kanylách se na tělo obleče speciální elastické kompresivní prádlo. Po dobu 12 hodin je vhodné dodržet odpočinek a následující 2 až 3 týdny se vyvarovat velké námaze.

Kdy uvidím výsledek?

Výsledky jsou viditelné ihned po zákroku. Ovšem konečný výsledek můžete pozorovat až během 3 či 4 měsíců. A co je nejlepší? Výsledky jsou trvalé a navíc se můžete těšit ze zpevněné a vypnuté pokožky.

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Pokud vás zajímají další nevyřčené otázky, podívejte se do poradny Medicom Clinic, kde můžete konkrétní otázku položit i vy. Vězte, že liposukce nemusí být vždy nutným zlem, které je jen pro ty, co nedokážou zhubnout a zpevnit tělo vlastními silami. Moderní medicína je tu právě proto, aby nám pomohla k našemu štěstí, které mnohdy s dokonalou postavou úzce souvisí.

Nutno však podotknout, že liposukce není vhodným řešením v případě obezity. Liposukci zvolte až právě tehdy, kdy víte, že jste pro sebe udělaly maximum. Poté si chtě nechtě je nutné přiznat, že některých nedokonalostí jako přebytečného tuku na bříšku či povadlých paží se sami nezbavíte. Tak hurá do plavek.

Latest Posts

Nenech si ujít