S hlavou v oblacích (pejru)

Pokud stejně jako já patříš k vášnivým čtenářkám (či čtenářům), pak si nenech ujít další křest knihy, kterou má pod taktovkou  nakladatelství  Fragment.

Spisovatelka Kateřina Petrusová je autorkou knihy S hlavou v oblacích (pejru) a její knihu si můžeš nechat podepsat 6.listopadu od 17 hodin v Literární kavárně Knihkupectví Academia. Těšit se můžeš i na zajímavé hosty. Nyní ti díky nakladatelství Fragment přinášíme krátký rozhovor se samotnou autorkou.

Vychází již Vaše třetí kniha v pořadí. Vzpomenete si ještě, jaký to byl pocit držet v rukou úplně první knihu?

K.P.: Rozhodně úžasný! Miluji vůni nových knih, takže až když jsem si mohla přivonět k té své, došlo mi, že se to vážně všechno povedlo. A ohlasy byly velmi příjemným překvapením. Nečekala jsem, že většina jich bude tak nadšených, takže to byl trochu šok, ale v pozitivním smyslu slova. A ten pocit přetrvává doteď.

Co je Vaší největší inspirací?

K.P.: Určitě lidé kolem mě. Jsem magnetem na vtipné historky, další neuvěřitelné příběhy mi vyprávějí mí kamarádi. Často se mi stane, že člověk, kterého vidím poprvé v životě, najednou začne vyprávět a jeho historka je tak úžasná, že už plánuji, jak ji někde zařadit do děje.

Mají postavy z knihy S hlavou v  oblacích (pejru) svůj „předobraz“ ve skutečném životě, když jsou pro Vás inspirací vyslechnuté příběhy a historky?

K.P. Ne, jen nevím, jestli bohužel, nebo bohudík. Postavy jsou smyšlené, jen občas jim dám něco ze sebe nebo z lidí z mého okolí. Jednu vlastnost, charakteristickou větu, zvyk.

Co plánujete v nejbližší době?

K.P.: Už v únoru vyjde třetí díl ze série Bavettovi. Ačkoliv samotní bratři Bavettovi z Nebezpečné lásky a Nepřítele mého nepřítele byli jen dva, nakonec se ukázalo, že i jejich kolega se může dostat do nečekané a nezvyklé situace. Název Zakázaná přitažlivost trochu naznačuje, o co by mohlo jít. Už se těším, až si k té knížce přivoním.

Pozvanka na krest - S hlavou v oblacich - final2

Latest Posts

Nenech si ujít