Juliette

NOI – thajská restaurace v centru Prahy

zdroj: sxc.hu

Zdroj: sxc.hu

„Nezáleží na tom, jakou máte náladu. NOI je vždy správnou volbou pro zpestření Vašeho dne. Navrženo exkluzivně pro ty, kteří hledají kombinaci zdravé thajské kuchyně, harmonie a pohody.“ Tento slogan mají uveřejněný na svých internetových stránkách a já si s nimi dovoluji souhlasit.

Do thajské restaurace NOI jsem poprvé zavítala v lednu roku 2013, kdy jsem tehdy byla pozvána na večeři od svých přátel. Restaurace se nachází na Újezdu, dole pod Petřínem. Při vstupu dovnitř je člověk pohlcen útulností a elegancí. Ochotný personál, který z větší části tvoří muži Tě usadí ke stolku a ihned se Ti věnují. Prostor je oddělen na kuřáckou a nekuřáckou část, ač musím přiznat že lepší místa právě obsahuje kuřácký prostor, tak musím také uznat, že ani kouřící sousedé nejsou nikterak na obtíž. Restaurace je halena do přítmí, hnědých odstínů a bílého porcelánu.

Jídelní lístek je velmi stručný a přehledný, od každé sekce dva až tři pokrmy – předkrm, polévka, salát, hovězí, kuřecí, vepřové a kachna a samozřejmě ryby a krevety. Ceny jídel jsou velmi příznivé.

Z Předkrmů bych rozhodně doporučila mix předkrmů a nebo vařené zeleninové závitky, lehké jídlo, které není smažené a velmi zajímavé. Tom Yam Kai je ostrá thajská polévka s kuřetem, žampióny, rajčaty a koriandrem – vypadá jako obyčejný vývar bez zeleniny, ale její chuť je výborná, jen v létě nedoporučuji, jelikož je vážně ostrá. Ovšem v zimě skvělá na zahřátí. Yam Neur Yang – Ostrý salát z hovězí svíčkové s jarní cibulkou, rajčaty, okurkou a thajskou omáčkou chutná skvěle, jen maso je vlažné a já ho volím jako hlavní jídlo. Ale vlastně je úplně jedno, které jídlo zvolíš, všechna jsou skvělá, na požádání udělají i méně ostrá. Jídla servírují v porcelánových mističkách, ze kterých si nandáš na talíř dle vlastní potřeby. Porce Ti může přijít na pohled malá, ale já nikdy nedojím.

A rozhodně doporučuji nechat si místo i na dezert, ve skleněné vitríně u baru mají klasické dezerty jako v jiných kavárnách,ale skvěle chutná Crepes s banánem, jahodami a domácí čokoládou – lehká tenká palačinka.

Atmosféru dotváří i vlastní DJ, který večerem doprovází hudbou pouštěnou z vinylových desek, nechybí svíčky, bílé plátěné ubrousky a dobré víno. Na toaletách je k dispozici i krém na ruce. Restaurace v teplých měsících má otevřenou také zahrádku,

Tato thajská restaurace patří mezi mé favority, ač je pravda, že jsem asi vždy tak trochu ovlivněna okolnostmi nebo spíše doprovodem. Rozhodně doporučuji jak na obchodní jednání, tak i jako příležitost prožít krásný večer ….. s kýmkoliv.

Exit mobile version