Juliette

Jak na roztřepené konečky

Zdroj: Pixabay.com

Vítám tě u svého třetího článku! Tentokrát jsem se rozhodla, že se zaměřím na něco více praktičtějšího, než doposud, a jelikož mně ještě do nedávna trápili roztřepené konečky, zaměřila jsem se právě na ně. Asi již víš, že zrovna „kouzelně“ to nevypadá, a proto tu pro tebe mám pár rad a triků!

Jak tedy vlastně bojovat proti roztřepeným konečkům?

Tak první věcí je samozřejmě správné zastřihování. Chápu, že se ti teď ježí chlupy a mizí iluze o tom, že se v tomto článku se dozvíš, jak se zbavit roztřepených konečků bez použití nůžek. Bohužel, kosmetikou se sice dá napravit ledacos, ale nejlepší účinek bude stejně mít menší zastřižení. Stačí jeden centimetr. Vlasy, které jsou roztřepené, neporostou. Takže raději obětuj jeden centimetr svých vlasů, který ti během dvou týdnů zase doroste, než aby se vlasy zasekly a dál už prostě nerostly.

Po správném zastřižení je zde několik pravidel, kterými by ses měla řídit. Vlasy hlavně nečeš mokré a nemyj je zbytečně horkou vodou, to by je ještě více poškozovalo. A fénování? Na to rovnou zapomeň, pro vlasy je totiž nejlepší, když schnou přirozeně!

Jaký šampón?

Já osobně jsem nyní objevila šampon a kondicionér od Dove, který je speciálně na roztřepené konečky a musím jedině chválit. Jistě se ještě najde pár roztřepených konečků, ale to bych ani nemohla chtít, aby všechny zmizely díky používání šamponu. Poté, co si umyji hlavu a jemně si vlasy vysuším, tak na konečky nanesu olej, který je na to speciálně určený. Seženeš ho v jakékoliv drogerii nebo katalogu. A nakonec – jednou za čas si nanesu na vlasy masku. Speciálně na konečky dám koňskou porci. Jelikož jsem se o své konečky začala starat ihned po zastřihnutí, tak se teď těším ze zdravých vlasů bez roztřepených konečků, a to nemůže říct jen tak někdo. Znamená to jen jediné – příští návštěva kadeřnice se obejde bez nůžek.

 

Exit mobile version