Ekologická zahrada

Mít vlastní zahradu je snem mnoha lidí. Jenže málokdo si uvědomuje, že i zahrada vykazuje jasné znaky způsobu života, myšlení a uvědomění si sounáležitosti s okolím svého vlastníka. Při zahrádkaření se můžeme chovat ohleduplně a ekologicky.

Trávník nemusíte sekat každý týden

Dokonale posekaný a hustý trávník je určitě na první pohled pěkný. Ale pokud chcete být k přírodě ohleduplní, nechte kus zahrady jako louku nebo pokud zahradu nemáte dostatečně velkou, nesekejte ji příliš často. Dále nastavte sekačku tak, aby tráva zůstávala trochu vyšší. Ptáte se proč? Důvod je jednoduchý. Veškerý hmyz, který je součástí přírody, potřebuje vlastní životní prostor. Pokud trávník sečete velmi často na extrémně nízká stébla, veškerý hmyz zahubíte. Hmyz je součástí koloběhu života a jako takový je velmi důležitý!

Zalévejte z přírodních zdrojů

Možná se divíte, jak byste mohli zalévat z přírodních zdrojů, kdy nemáte v dosahu žádný potok nebo rybník. V takovém případě si pořiďte studnu a také dostatečný počet sudů na chytání dešťové vody. Budete se divit, jak dlouho vám dešťová voda vydrží. Navíc je dešťová voda ekologická a velmi příznivá pro pěstování jak zeleniny, tak bylinek. Bylinky pak budou mít mnohem silnější léčivé účinky a zelenina bude také kvalitnější. Navíc ušetříte peníze za vodné, které každým rokem vzrůstá. A samozřejmě přispějete zase kouskem k ekologické udržitelnosti naší země.

Kompostujte

Vlastní kompost je tím nejlepším hnojivem pro vaše záhonky. Snažte se třídit odpadky a veškerý organický odpad dávejte do kompostu. Kompostujte i posekanou trávu, vypletý plevel nebo shrabané listí.

Latest Posts

Nenech si ujít