České vánoční ozdoby GLASSOR doplní kouzlo Vánoc

Zdroj: Glassor.cz

Pokud už se nemůžete dočkat Vánoc, máme pro vás trochu inspirace. Nové kolekce českého výrobce skleněných, ručně malovaných ozdob GLASSOR jsou zcela dokonalé. Jsou navrženy v souladu se světovým designem v oblasti Home and Deco.

Protože se GLASSOR každoročně účastní světových výstav, věnujících se designu a lifestylu, jako je Christmasworld ve Frankfurtu nad Mohanem, MAISON&OBJET v Paříž či NY NOW v New Yorku, určitě je na co se těšit. Kolekce jsou vytvářeny v kooperaci s designéry, malířkami a výrobními technology. Kolekce na míru jsou letos vytvářeny například pro zámek Chateau Mcely a mnoho dalších. Pokud máte tvořivého ducha, tato společnost vypisuje také soutěžní projekty určené pro mladé a talentované designéry a studenty oborů, zabývající se designem, na základě kterých jsou pak doplňovány moderní i klasické řady vánočních ozdob.

Napříč hvězdnou oblohou

Zdroj: Glassor.cz

Letos jsou připraveny hned 3 zbrusu nové vánoční kolekce nazvané Dotek elegance, Zázrak přírody a Napříč hvězdnou oblohou. Třetí kolekce nazvaná Napříč hvězdnou oblohou je v tradičních vánočních barvách a tou je zlatá. Doplňuje ji odstín ledově modré v lesku i matu. V nabídce jsou ozdoby čiré a pouze drobně dekorované a součástí kolekce je i formička zlaté hvězdičky. Dekory inspirovalo samo hvězdné nebe. Kolekce zobrazuje vánoční sny dětí i dospělých a čekání na Ježíška. Ozdoby utváří krásný dojem tradičního vánočního stromku.

Dotek elegance

Kolekce Dotek elegance je extravagantní a základem je dnes moderní severský minimalistický styl. Podkladovou barvou je sněhově bílá a vypadá jako porcelán. Spojení ruční malby s lepenými komponenty a posypy, nebo precizní lineární minimalistické dekory jsou úplnou novinkou. Kromě klasických tvarů, jako je koule, srdce a zvoneček, je zde i kapka, stromek či šiška. Nechybí ani tradiční špice na vánoční stromeček. Minimalistická kolekce používá pruhy, tečky nebo drobné motivy a přináší letmý dotyk Skandinávie díky své jednoduchosti a eleganci.

Zázrak přírody

Zdroj: Glassor.cz

Kolekce Zázrak přírody je plná přírodních motivů, zemitých barev, jako je béžová, měděná, krémová a hnědá s lehkým dotekem modrých tónů. Jde o trochu retra, kam patří ozdoby soviček, ptáčků a houbiček známých z půdy po prababičce. Dokáže nadchnout jednoduchostí a uklidňujícím pocitem z procházky zasněženou zimní krajinou. Technika smáčení do podkladových barev se zajímavým přechodem mezi měděnou a modrou je naprosto unikátní. V kolekci jsou i ozdoby s podkladovou barvou krémové skořápky s aplikací 3 D dekorem dubových lístků.

Svatební kolekce

Svatební kolekci zdobí čiré baňky s tvary v krémových tónech, s drobnými šatony, růžičkami a malovanými květy. Pokud preferujete pastelové barvy s precizní ruční malbou, na vánočním stromečku vytvoří netradiční, vysoce originální aranžmá. Výhodou těchto ozdob je i fakt, že se vám krásně hodí i jako velikonoční dekorace. Baňky jsou využitelné na dekorování během celého roku a udělají vám velkou radost.

Hlavní trendy pro rok 2017

V oblasti designu pro Vánoce 2017 je mnoho podob. Výše uvedený minimalismus a severský styl z kolekce Dotek elegance. Návrat k přírodě s trochou retra i ozdoby kolekce Zázrak přírody. Pro milovníky vánoční klasiky je zde kolekce Napříč hvězdnou oblohou kombinující klasickou slavnostní vánoční zlatou a odstíny modré. Dekory hvězdné oblohy vnáší tajemno a čekání na velký okamžik Štědrého dne. Stálicí je kolekce s názvem Navždy, která je zárukou tradičních Vánoc. Snoubí se v ní červená, zlatá, sněhově bílá i stříbrná a baňky dekorované mrazolakem, jako by se ozdoby dotkla berla mrazilka. Kolekce obsahuje i píchané ozdoby, což je technika, jenž opět nabývá své slávy. Ozdoby se exportují do celého světa, do Austrálie, na Nový Zéland, USA, Ruska či Dubaje.