České vánoční ozdoby GLASSOR doplní kouzlo Vánoc

Pokud už se nemůžete dočkat Vánoc, máme pro vás trochu inspirace. Nové kolekce českého výrobce skleněných, ručně malovaných ozdob GLASSOR jsou zcela dokonalé. Jsou navrženy v souladu se světovým designem v oblasti Home and Deco.

Protože se GLASSOR každoročně účastní světových výstav, věnujících se designu a lifestylu, jako je Christmasworld ve Frankfurtu nad Mohanem, MAISON&OBJET v Paříž či NY NOW v New Yorku, určitě je na co se těšit. Kolekce jsou vytvářeny v kooperaci s designéry, malířkami a výrobními technology. Kolekce na míru jsou letos vytvářeny například pro zámek Chateau Mcely a mnoho dalších. Pokud máte tvořivého ducha, tato společnost vypisuje také soutěžní projekty určené pro mladé a talentované designéry a studenty oborů, zabývající se designem, na základě kterých jsou pak doplňovány moderní i klasické řady vánočních ozdob.

Napříč hvězdnou oblohou

Zdroj: Glassor.cz

Letos jsou připraveny hned 3 zbrusu nové vánoční kolekce nazvané Dotek elegance, Zázrak přírody a Napříč hvězdnou oblohou. Třetí kolekce nazvaná Napříč hvězdnou oblohou je v tradičních vánočních barvách a tou je zlatá. Doplňuje ji odstín ledově modré v lesku i matu. V nabídce jsou ozdoby čiré a pouze drobně dekorované a součástí kolekce je i formička zlaté hvězdičky. Dekory inspirovalo samo hvězdné nebe. Kolekce zobrazuje vánoční sny dětí i dospělých a čekání na Ježíška. Ozdoby utváří krásný dojem tradičního vánočního stromku.

Dotek elegance

Kolekce Dotek elegance je extravagantní a základem je dnes moderní severský minimalistický styl. Podkladovou barvou je sněhově bílá a vypadá jako porcelán. Spojení ruční malby s lepenými komponenty a posypy, nebo precizní lineární minimalistické dekory jsou úplnou novinkou. Kromě klasických tvarů, jako je koule, srdce a zvoneček, je zde i kapka, stromek či šiška. Nechybí ani tradiční špice na vánoční stromeček. Minimalistická kolekce používá pruhy, tečky nebo drobné motivy a přináší letmý dotyk Skandinávie díky své jednoduchosti a eleganci.

Zázrak přírody

Zdroj: Glassor.cz

Kolekce Zázrak přírody je plná přírodních motivů, zemitých barev, jako je béžová, měděná, krémová a hnědá s lehkým dotekem modrých tónů. Jde o trochu retra, kam patří ozdoby soviček, ptáčků a houbiček známých z půdy po prababičce. Dokáže nadchnout jednoduchostí a uklidňujícím pocitem z procházky zasněženou zimní krajinou. Technika smáčení do podkladových barev se zajímavým přechodem mezi měděnou a modrou je naprosto unikátní. V kolekci jsou i ozdoby s podkladovou barvou krémové skořápky s aplikací 3 D dekorem dubových lístků.

Svatební kolekce

Svatební kolekci zdobí čiré baňky s tvary v krémových tónech, s drobnými šatony, růžičkami a malovanými květy. Pokud preferujete pastelové barvy s precizní ruční malbou, na vánočním stromečku vytvoří netradiční, vysoce originální aranžmá. Výhodou těchto ozdob je i fakt, že se vám krásně hodí i jako velikonoční dekorace. Baňky jsou využitelné na dekorování během celého roku a udělají vám velkou radost.

Hlavní trendy pro rok 2017

V oblasti designu pro Vánoce 2017 je mnoho podob. Výše uvedený minimalismus a severský styl z kolekce Dotek elegance. Návrat k přírodě s trochou retra i ozdoby kolekce Zázrak přírody. Pro milovníky vánoční klasiky je zde kolekce Napříč hvězdnou oblohou kombinující klasickou slavnostní vánoční zlatou a odstíny modré. Dekory hvězdné oblohy vnáší tajemno a čekání na velký okamžik Štědrého dne. Stálicí je kolekce s názvem Navždy, která je zárukou tradičních Vánoc. Snoubí se v ní červená, zlatá, sněhově bílá i stříbrná a baňky dekorované mrazolakem, jako by se ozdoby dotkla berla mrazilka. Kolekce obsahuje i píchané ozdoby, což je technika, jenž opět nabývá své slávy. Ozdoby se exportují do celého světa, do Austrálie, na Nový Zéland, USA, Ruska či Dubaje.

Latest Posts

Nenech si ujít